1 GB İnternet Paketi İle Ne Yapılabilir?

Cep telefonlarımızda ki internetten çoğu zaman şikayetçi oluyoruz. Çünkü cep telefonlarıyla internete girdiğimizde, internetimizin az olması ya da kendimizce çok olmasına rağmen hızlı bitmesinin karşısında çaresiz kalıyoruz. Hal böyle olunca da şikayetçi olmamak elde değil… Örneğin akıllı telefon olarak elimize bir Samsung Galaxy S3 ve iPhone 4S alalım… Bu telefon kullanıcılarının şikayetlerine baktığımızda, genel olarak 1GB internetin gerçekten pek fazla yetmediğidir.

Peki bir Samsung Galaxy S3 ya da iPhone 4S kullanıcısı olsanız ve meraktan ‘1GB internet ile ne yapabilirim?’ diye soruyor olsanız ve bizlerde cevaplasak… Buyrun efendim;

1 gb internet paketi ile ne yapılabilir

1 gb internet paketi ile ne yapılabilir

Cep telefonlarımızda kullanacağımız 1 GB internet paketi, internete bağlanmaya başladıktan sonra kullanıma geçecek ve 999 MB olarak aşağı doğru düşüşe geçecektir. 1 gb paket ile kaç saat internet kullanılır? diye sormaktan ziyade, neler yaparsak 1 gb internet 1 ay yeter? diye soruyor olmamız daha önemlidir.

Yapacağınız gezintiler içerisinde görseller, videolar ve buna benzer ögelerin çok olmaması, sizin yararınızadır. Hal böyle olunca da 1GB data limitinizi çok kısa sürede bitirmez, uzun bir süre boyunca kullanıma devam edebilirsiniz.

1GB internet ile hele ki telefonda müzik, video ya da film ögeleri açmamalısınız. Çünkü bu gibi ögeler, data limitinizi hızlı tüketen ögelerdir. Bu ögelerden uzak durmanız takdirinde gerçekten çok uzun sürecek bir 1GB internet kullanabilirsiniz.

İnternette saatlerde geziyor olabilirsiniz. Ancak görsel olarak bir şeyler görüntülemek yerine yazılar okuyorsanız, bu sizin 1GB internetinizi çok az yiyecektir. Bu da sizin uzun vade de internet paketinizi kullanma da çok yararlı bir yol olacaktır.

Bu nedenle 1 GB telefon’da ki internet paketinizle kesinlikle video izlemeye çalışmayın. 20 – 30 adet izleyeceğiniz 3 – 4 dakika arasında ki videolar, sizin internetinizi yarıya kadar limitini düşürebilir ya da tamamen bitirebilir! Dikkatli olmalısınız.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın