11 Temmuz 2014 Cuma Vizyona Giren Filmler

Bu aralar pek yazı ekleyemedim kucukeniste.com’da… Ancak bugün sizlere az biraz gecikmiş olsakta hafta içi izleyebileceğiniz harika filmleri sıralamak istiyorum. Aşağıda birbirinden farklı filmlerin tamamı bu hafta vizyona girmiş olan filmlerdir. Bu hafta vizyona giren filmler diye internette aratmadan önce blogumuza girerek filmlere bakabilirsiniz.

Birbirinden farklı olmak üzere bu hafta sizlerle yepyeni toplamda 8 film buluşuyor. Her filmin konusu ve oyuncuları farklı olmakla beraber kategorileri de yine farklı filmlerdir. Aşağıda tüm filmler paylaşılmış olup, bilmeniz gereken tüm bilgiler verilmiştir.

 

11 temmuz vizyona giren filmler

11 temmuz vizyona giren filmler

11 Temmuz 2014 Cuma Vizyona Giren Filmler

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti / Dawn of the Planet of the Apes
Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular: Gary Oldman, Jason Clarke, Judy Greer, Andy Serkis
Konu: Serinin ilk filmi Maymunlar Cehennemi: Başlangıç’ın (Rise of the Planet of the Apes) 10 sene sonrasına gidiyoruz. Karşımızda Caesar’ın liderlik ettiği, evrim geçirmiş, daha zeki ve daha güçlü bir maymunlar topluluğu var. 10 sene önce yayılan ölümcül bir virüs salgınından sağ kalan bir grup insanla yüzleşiyorlar. Dünyanın “kuralları koyan türü” olmak için maymunlar ve insanlar arasında büyük bir savaş başlıyor.

Pıtırcık Tatilde / Les Vacances du Petit Nicolas

Yönetmen: Laurent Tirard
Oyuncular: Valerie Lemercier, Kad Merad, Dominique Lavanant, François Xavier Demaison
Konu: Pıtırcık, annesi, babası ve anneannesi ile birlikte deniz kıyısında tatil yapmak üzere yola çıkar ve hep beraber Güzel Kıyı Otel’ine yerleşirler. Pıtırcık deniz kenarında Cafcaf, Hımbıl, Paytak, Ağlak ve Kırpık lâkaplı yeni arkadaşlar edinir. Bir de, kocaman açtığı gözleriyle kendisini her yerde takip eden Cimcime adlı küçük bir kızla tanışır. Pıtırcık, arkadaşları ve ailesi arasında hiç unutmayacağı bir tatil geçirecektir.

İlk Görüşte Aşk / Une Rencontre – Quantum Love

Yönetmen: Lisa Azuelos
Oyuncular: Sophie Marceau, François Cluzet, Lisa Azuelos, Alexandre Astier
Konu: Pierre, 15 yıldır evli, eşini seven ve iki çocuğu olan çok iyi bir avukat ve babadır. Hayatından memnun yaşarken, bir gece Elsa ile tanışır. Aralarında bir şey olmadan ayrılırlar. İki hafta sonra tamamen tesadüf eseri tekrar karşılaşırlar. Telefon numaralarını almadan bir kez daha farklı yönlere giderler fakat hayat onları tekrar biraraya getirecektir.

Motel / The Bag Man

Yönetmen: David Grovic
Oyuncular: John Cusack, Rebecca Da Costa, Robert De Niro, Crispin Glover
Konu: Efsanevi mafya patronu Dragna tarafından basit bir görev için kiralanan Jack’in tek yapması gereken, içinde ne olduğunu bilmediği bir çantayı ıssızlığın ortasındaki bir motele götürmek ve orada Dragna’yı beklemektir. Ancak Dragna birkaç kanunsuzu daha buraya çağırmıştır ve hiçbir şeyden haberi olmayan bu ziyaretçileri şiddet dolu bir gece beklemektedir. Bu esnada Jack’in yolu güzel Rivka ile kesişecek, ikisi birlikte motelden sağ çıkmaya çalışacaklardır.

Yetenek Avcısı / Million Dollar Arm

Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Jon Hamm, Aasif Mandvi, Bill Paxton, Suraj Sharma
Konu: Bir sporcu menajeri olarak kariyerini kurtarmak için son bir çaba gösteren J. B. Bernstein beyzbolun bir sonraki en iyi atıcısını bulmak için bir plân hazırlar. Birinci ligde bir beyzbol yıldızına dönüştürebileceği genç bulma umuduyla J. B. “Million Dollar Arm” adında bir realite şov yarışması düzenlemek için Hindistan’a gider. Dines ve Rinku adlarında, çok yetenekli 18 yaşındaki iki genci keşfeder ve Amerika’ya getirir.

Bela / Borgman

Yönetmen: Alex van Warmerdam
Oyuncular: Jan Bijvoet, Hadewych Minis, Jeroen Perceval, Alex van Warmerdam
Konu: Evsizin teki mi, yoksa uzun süredir yıkanmamış biri mi olduğunu kestiremediğimiz Camiel Borgman, kendisini bir evin kapısını çalarken bulur. Duş alma isteği evin erkeği tarafından pek iyi karşılanmaz ama evin hanımı onu içeri kabul eder. Gizemli Borgman’ın varlığı bir anda ailenin bütün dinamiklerini altüst eder. Borgman’ın bahçeciliğe olan ilgisi ve geceleri çıplak dolaşmaya olan merakı bu karanlık ama mizahi filmi daha da tuhaflaştıran unsurlar.

Ayin / The Sacrament

Yönetmen: Ti West
Oyuncular: Joe Swanberg, Aj Bowen, Kentucker Audley, Amy Seimetz
Konu: İki muhabir, arkadaşlarının kayıp kız kardeşini arama sürecini belgesel yapmaya verirler. Kızı bulmak için gittikleri yerde Cennet Tarikatı adı verilen, yaklaşık 200 kişilik bir toplulukla karşılaşırlar. Bu topluluğun başında Peder adını verdikleri gizemli bir lider vardır. Başlangıçta dostça karşılansalar da, tarikatın aslında hiç de iyimser olmadığı ortaya çıkar. Belgesel çekimi olarak başlayan yolculuk, bir süre sonra canlarını kurtarmak için kaçtıkları bir kabusa dönüşecektir.

İnce Buz Kara Kömür / Black Coal Thin Ice

Yönetmen: Yi’nan Diao
Oyuncular: Fan Liao, Lun Mei Gwei, Xuebing Wang
Konu: Çin’in kuzeyinde bir dizi ceset bulunur. Katili yakalamak için girişilen kovalamacada iki polis ölür ve bir diğeri de ağır şekilde yaralanır. Yaralanan polis memuru Zhang Zili görevden alınır ve bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak işe başlar. Aradan beş yıl geçer ve benzer cinayetler tekrar eder. Eski bir meslektaşının yardımıyla Zhang olayın üstüne gitmeye karar verir. Bütün izler onu, bir kuru temizleme dükkânında çalışan Wu Zhizhen adlı bir kadına götürür.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın