20 Aralık 2013 Vizyona Giren Filmler

20 Aralık 2013 vizyona giren filmlerle ilgili olarak bu hafta 6 yerli film 2 yabancı film olmak üzere toplamda 8 film vizyona giriyor gözüküyor. 20.12.2013 vizyona giren filmler olarak sizlere bu hafta vizyona girenleri listelenmiş bir şekilde sunuyoruz. Aşağıda her filmle ilgili kısa özetler halinde sunum yapılmıştır.

20 Aralık 2013 Vizyona Giren Filmler

20 Aralık 2013 Vizyona Giren Filmler

20 Aralık 2013 Vizyona Giren Filmler

“SÜRGÜN”

Erol Özlevi’nin yönetmen koltuğunad oturduğu Sürgün filminde oynayan oyuncular şu şekildedir: Tolgahan Sayışman, Saadet Işıl Aksoy, Mahir Günşiray ile Ruhsar Öcal.

Bir Rıdvan Akar eseri olan Sürgün, sinemaya uyarlanmasında senaryoya döken kişi Selin Tunç olmuştur. Filmin konusuna gelecek olursak; Büyükadalı bir Rum zengin ailenin kızı olan Eleni, babası faytonculuk yapan Sedat ile beraber çocukluk yıllarını geçirdiği günden güne doğru başlayan imkansız bir aşk hikayesini bizlere filmde yaşatıyorlar…

“ERKEKLER”

Faruk Aksoy, Fetih 1453’ten sonra hem yapımcı hem de yönetmen koltuğunda sıkça duyduğumuz bir isim oldu. Şimdi de yeni bir film geliyor: Erkekler!

Komedi – Dram türünde bir film olan Erkekler, bu hafta izleyicileriyle buluşuyor. Bugün vizyona giren filmin oyuncularına baktığımızda, kadro sağlam gözükmektedir: Ali Poyrazoğlu, Fikret Kuşkan, Güneş Emir ve Asuman Dabak.

Erkeklerin dünyasında nasıl bir görünüm olduğunu beyaz perdeye döken film senaryosunu yazan kişiler; Yılmaz Okumuş, Faruk Aksoy ve Hilal Çelenk’tir.

“KEDİ”

İlker Ayrık ve Algı Eke’nin izleyici karşısına çıkacağı “Kedi Özledi” filminin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan olarak gözüküyor.

Baykut Badem ve Filiz Ekinci tarafından senaryonun yazılmasıyla beraber bir Romantik – Komedi türünde film seyredeceğiz. Çekimler, İstanbul’da birbirinden farklı olan semtlerde gerçekleştirilirken, üniversite bitiminde tanışan ve birbirlerini seven ikiliyi konu alıyor. Anestezist Kadir ile Modacı Kıymet, insanlar tarafından imrenilen ilişkide çatırdama olmaya başlayınca “Aşk” adını verdikleri kedi aracılığıyla ilişkiyi kurtarıyorlar!

“ÖZÜR DİLERİM”

Film konusundan önce türüne baktığımızda Dram türünde bir filmdir. Filmin konusu ise şu şekildedir; Kırklı yaşlarına gelen ve annesi Neriman’ın büyük bir özveriyle yetiştirdiği zihinsel engelli Selim, her daim annesinin ve ailesinin üzerine titrediği kişi olmuştur. Erkek kardeşi Zafer evlenmek üzeredir ve bu durum ilginin Zafer’e geçmesi demektir. Zafer kendisine çaresizlikle bağlı olan sevgilisi Hale ile evlilik adımları atarken, ailenin odaklandığı tek durum bu olur. Ne var ki düğün günü, sessizce ortadan kaybolan Selim, aile fertlerini daha önce farkında olmadıkları gerçekleri keşfedecekleri hüzünlü bir kadere sürükler.

“YARIM KALAN MUCİZE”

Yarım Kalan Mucize filminin oyuncularına baktığımızda; Nihan Belgin, Yetkin Dikinciler, Umut Beşkırma ile Dolunay Soysert gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusundan önce çekildiği yerlere baktığımızda Şile ve Beykoz olarak görülmektedir.

Filmde genç bir kızın okula gitme mücadelesini anlatan Biket İlhan, paralelinde Köy Enstitüleri’nin yapılanma ve yıpratılma sürecine de değiniyor.

“BİR HURDACININ HAYATI”

Yönetmenliği ve senaryosu “No Man’s Land” ve “Shell Shock” filmleriyle tanınan Bosnalı sinemacı Danis Tanovic’e ait olan “Bir Hurdacının Hayatı”, belgesele yakın bir yaklaşımla, bir ailenin cesaret ve umut öyküsünü anlatıyor.

32. İstanbul Film Festivali’nde, insan hakları temalı FACE Avrupa Konseyi Film Ödülü Özel Mansiyon’a layık görülen film, Bosna-Hersek’in 2014 Oscar adayı olarak belirlendi.

Senada Alimanovic, Nazif Mujic, Sanda Mujic ve Semsa Mujic’in oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin konusu şöyle:

“Hurda demir toplayarak hayatını zorlukla kazanan Nazif’in eşi Senada, düşük yapar. Ancak gittikleri hastane, sigortaları olmadığı için öyle yüksek bir meblağ talep eder ki, ameliyat olmadan kasabalarına dönmek zorunda kalırlar. Nazif, eşinin hayatını kurtarmak için, on gün boyunca daha çok hurda toplamaya ve yardım bulmaya çabalarken, çağdaş dünyanın umursamazlığı ve gizli ayrımcılığını da göğüslemeye çalışacaktır.”

“ARKADAŞLAR ARASINDA”

İlk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Gökhan Horzum’un yönettiği “Arkadaşlar Arasında”nın başrollerini İbrahim Kendirci, Fırat Albayram, Salih Bademci ve Sertan Erkaçan paylaşıyor.

Komedi dram türündeki filmin konusu şöyle:

“Yakın zaman içerisinde doğum gününü kutlayacak olan Ayhan’a, arkadaşları tarafından kutlama için ıssız bir koyda içki masası hazırlanır. 30 yaşını kutlayacak olan Ayhan, hayatla ilgili kaygılar taşımakta ve yaşamını sorgulamaktadır. Arkadaşları Deniz, Cenk ve Barış da ondan farklı bir durumda değildir. Ayhan’ın doğumgünü kutlamasında, gece eğlenceli başlar. Ancak içkinin ve birarada olmanın etkisiyle, herkes o güne dek anlatamadığı şeyleri dışa vurmaya başlar. Geçmişin üzücü hatıralarının ya da bugünün dertlerinin paylaşıldığı sohbet, gelecek planlarıyla sona erer.”

“DİNAZORLARLA YÜRÜMEK”

Barry Cook ile Neil Nightingale’in yönettiği animasyon türündeki “Dinozorlarla Yürümek”, Umut Tabak, Arda Aydın, Emrullah Uzun ile Gizem Gülen tarafından seslendirildi.

İzleyiciye dinozorların dünyayı yönettiği zamanları görme ve hissetme şansı veren film, dinozor Paçi’nin tüm zorluklara göğüs gerdiği hikayesini anlatıyor.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın