2013 2014 Açıköğretim Fakültesi AÖF Bütünleme Sınavı Olacak mı?

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan birisi de, Açıköğretim Fakültesi’nde bu yıl bütünleme sınavları olup olmayacağı… Biliyorsunuz ki bundan önce ki yıl, kredili bir sistem getirildi. Bu sistemle beraber bütünleme sınavları kaldırıldı. Konuyla ilgili öğrenciler grevlere başlamıştı.

Bütünleme sınavları, genel olarak öğrencilerin kaldıkları dersleri verme konusunda son bir şanslarının olduğu bir sınavdı. Kredili sistem ile bu sınavın kaldırılmasıyla, öğrenciler bu duruma tepki verdi.

Bunun üzerine öğrencilerin çeşitli sosyal ağlardan en büyükleri olan Facebook ve Twitter üzerinden, bütünleme sınavının gelmemesiyle beraber açlık grevinin yapılacağını duyurmuştu. Bizlerde bu konuda ki genel haberleri okuduk ve son gelen haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yapılan açıklamaya göre; Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, kredili sistemde bütünleme sınavlarının yapılmasının imkansız olduğunu ve bundan sonra bütünleme sınavının yapılmayacağını belirtmiş. Umuyorum ki zor olan bu sisteme karşı kısa zaman içerisinde sorunlar çözülür, bütünleme sınavı istenilen şekilde geri gelir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın