2013 2014 Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Yerler

2013 yılı ÖSYM sınavlarının bitimi ve tercihlerin de son verilmesiyle beraber geçtiğimiz haftalarda sonuçlar açıklandı. Bununla beraber artık üniversitelere kayıtlar başlıyor. 2013 yılı Eylül ayında başlayacak olan kayıtlar üzerine, durumu olmayan her öğrenci, çeşitli başvurularla burs aramaya koyuldu. Aramaları kolaylaştırmak için sizlere aşağıda 2013 2014 yılı Üniversite öğrencilerine burs veren bazı yerleri, kurumları belirtiyoruz.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı: Burs başvuruları 15 Eylül ile 15 Ekim tarihleri arasında yapılmaktadır. sabancı vakfının verdiği burslar okul bitiminden bir yıl sonra geri ödemeli olarak verilmektedir. Geri ödeme taksitler halinde yapılmaktadır. Burs başvuru bilgileri almak için (0322) 385 89 01 tel numarasını arayabilirsiniz.
Toplum Gönüllüleri Vakfı: Geri Ödemesiz burs vermektedir. Öğretmen çocukları ile gazi çocuklarına burs vermektedir. İletişim bilgisi, (0216) 321 89 88

İstanbul Ticaret Odası: İstanbul da herhangi bir devlet üniversitesi ekonomi bölümüne yerleşen adaylara burs vermektedir. Odanın şartları arasında yaş şartı vardır. Özel okullarda ve ikinci öğretim okuyanlara burs vermiyor. Başka yerden burs alanlarda başvuru yapasalar bile burs bağlanmıyor. Bursu karşılıksızdır. Burs başvuru tarihleri 1-31 Ekim arasındadır. İletişim numarası (0212) 455 60 52.

Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı: Öğrencilere sosyal yardımın yanı sıra nakit para bursu veren bir kurumdur. Şansınızı denemenizde fayda vardır. İletişim numarası 0212 613 91 13
Bereket Vakfı: Öğrenci belgeleri başvuru belgesi ve kimlik fotokopisi ile başvurular yapılmaktadır. Başvurular istanbul için elden olmayanlar için kuruma kargo ile gönderebilirler. Mail telefon numaraları ve adresleri belirtilmeli.

Hüdayi Vakfı: Ortaöğreim öğrencileri, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine burs verilmektedir. 80 ila 200 TL arasında değişen burslar verilmektedir.

Vehbi Koç Vakfı Bursu: İkibine yakın üniversite öğrencisine burs vermektedir.
Yaşadığınız Yerin Kamakamlık Bursları: Okuyan kardeşlerin beraber başvuru yapması gereken tek seferlik yaklaşık bin lira burs vermektedir. Kaymakamlık bursu için gerekli belgeler şunlardır. Muhtarlıktan konutta kalanların sayısı ile ilgili belge alıyoruz. Başvuru dilekçe örneği, kimlik fotokopisi, bir adet resim, bursun yatacağı öğrencinin hesabın kart fotokopisi arkalı önlü. Öğrenci belgeniz gerekmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın