2013 Kış Saati Uygulaması Ne Zaman?

Türkiye’de yaz ayları ve kış ayları geldiğinde, güneş ışığından fazlaca yararlanmak adına genelde saatlerde bir değişiklik yapılır. Her yıl olduğu gibi yaz aylarında yapılan değişikliliği düzenlemek adına kış aylarına girdiğimiz bu aylarda da, değişiklik yapılacaktır. Burada ki saatleri erkene veya ileriye almada ki amaç, tamamen tasarruftur.

2013 Kış Saati Uygulaması Ne Zaman?

2013 Kış Saati Uygulaması Ne Zaman?

Ülkemizde genel olarak yağışların başlamasıyla beraber, 2013 kış saati uygulaması konusu da şu aralar herkes tarafından merak edilen bir konu olmuştur. Kucukeniste.com ekibi olarak, sizlere kış saati uygulaması ne zaman? sorusuna cevabı araştırdık ve bulduk, paylaşmak istiyoruz:

Resmi olarak bilinen veriye göre, kış saati uygulamasına geçiş tarihi 27 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kış saat uygulaması olacağından dolayı saatleri 1 saat geriye alacağız. Bu geri alma uygulamasını gece 04.00’de gerçekleştireceğiz. Ancak bu durum asla kafanızı karıştırmasın. İster yatmadan önce alın isterseniz de sabahleyin işe giderken, saatinizi 1 saat geriye alın. Burada herhangi bir probleminiz olmayacaktır.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın