2013 YGS LYS Ek Yerleştirme Olacak mı?

YGS LYS geçmişi biliyorsunuz ki 2010 yılında gelmişti. Her yıl da normal tercihlerden sonra kontenjan açığı olduğunda (Genelde her defasında oluyor) bir de 2. tercih yapılır. Bir diğer adıyla ek yerleştirmedir. Bu yıl da merak edilen bir konu olan bu ek yerleştirmeler konusunda tahmin yürütmek gerekirse, büyük olasılıkla 2013 Ek yerleştirme olacaktır.

ygs-lys-ek-kontenjan

Geçen yıl 2012 ek yerleştirme tarihleri Eylül ayındaydı. Bu yıl ki ek yerleştirme için belirli bir tarih şuanda bilinmiyor. Ancak olacağı zaman yine hem buradan hem de diğer web siteler veyahut sosyal ağlardan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tabi ki bizde bu konuda elimizden gelen desteği vermeye çalışacağız.

Umarım, Bu yıl sınava giren herkesin 1. tercihlerin yapılmasının ardından ek yerleştirmelere kalmadan hemen üniversitesine kayıt olur. Çünkü ek yerleştirmeler, sadece belli üniversitelerin belli kontenjan açığı olduğunda yapılmaktadır. Bu da, sizin istediğiniz üniversiteye gidip gidemeyeceğiniz konusunda ikileme düşürebilir. Ek yerleştirmelerde şansınıza o yıl istediğiniz üniversitenizin kontenjan açığı olmayacağından tercihlere yazılma durumu olmayabilir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın