2014 Besyo Başvuruları Ne Zaman?

Besyo, bir diğer adıyla Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okumak isteyen, bu Yüksekokulu’nda başarılı olmak isteyen öğrenci arkadaşlarımız içindir. Besyo’da okumak isteyen öğrenci dostlar, bu yıl girdikleri YGS’den 180 ve üzeri puan aldıktan sonra Besyo’ya başvurularını kolaylıkla yapabilirler.

2014 Besyo Başvuruları Ne Zaman?

2014 Besyo Başvuruları Ne Zaman?

Peki Besyo başvurusu nereden yapılıyor? Besyo başvurusu nasıl yapılıyor? Besyo başvuruları 2014 ne zaman? diye sorular soruluyor. Bizlerde bununla ilgili bilgilendirici bir mesaj hazırlamak istedik sizlere…

Öncelikle gitmek istediğiniz okul belli midir bu önemli bir karar… Çünkü gideceğiniz üniversitenin okuluna başvuru yapmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, Eskişehir’de okumak istiyorsanız, Eskişehir’de Besyo’ya başvuru yapıyorsunuz. Ancak başvurular ücretlidir. Her üniversitenin kendi özel yetenek sınavı oluyor. Bu sınavlara başvuru yapıyorsunuz. Ve 30 TL – 100 TL aralığında besyo başvurularının ücretlendirmesi değişiyor.

Sizler de bu ücretlendirmeleri ödeyerek her sınava girebilir ya da belirlediğiniz üniversitelere ücretleri ödeyerek bu belirlenen üniversitelerin sınavlarına girebilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar dileriz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın