2014 Survivor Ünlüler Takımı Yarışmacısı İsmail Baki Tuncer

İsmail Baki Tuncer, Türkiye’de ününü daha öncesinde çeşitli reklamlar, televizyon programı, dizi ve filmlerden yakalamış olsa da genel olarak yıldızının parlaması, Sabit Kanca filmiyle olmuştur. Filmde ‘Sabit Kanca’ karakteriyle sevenlerini güldüren bu film ile ünlenen İsmail Baki Tuncer, 2014 Survivor Ünlüler takımında yarışacak.
İsmail Baki Tuncer Kimdir?

2014 Survivor Ünlüler Takımı Yarışmacısı İsmail Baki Tuncer

2014 Survivor Ünlüler Takımı Yarışmacısı İsmail Baki Tuncer

1 Haziran 1977 İstanbul doğumlu İsmail Baki Tuncer, evli ve 2 çocuk babası bir aile babasıdır. İstanbul’un Şişli ilçesinde doğmuş ve büyümüş olan isim, aslen memleketi Ordu – Mesudiye olarak bilinir. Komedyenliğe çocukluğundan beri ilgisi olduğu bilinen İsmail Baki, çevresinde ki arkadaşlarını çocukluk zamanlarında devamlı güldürmeyi seven biriymiş.
Ben ve benim gibi birçok kişi, zannediyorum ki kendisini Sabit Kanca filmiyle tanıdı ve izledi. Her ne kadar istenilen performansın altında kalsa da film, kendi hareketleri ve kendine özgü profiliyle her zaman gönüllerimizi feth etmeyi başarmış bir isim olmayı hak etmiştir.

İsmail Baki, Lise eğitimine kadar Nevzat Ayaz lisesinde okumuştur. Gençlik döneminde çeşitli yetenek yarışmalarında birinciliği vardır. 1999 yılında, en güzel yıllarında vatani görevini yapmak adına Askere gitmiştir. Neyse ki asker onu bozmamış ve askerden hemen sonra kaldığı yerden devam etmeyi başarmıştır.

2001 yılında ilk olarak TRT 1 ekranlarında yayında olan Tele Pazar programında, canlı yayında skeçlerini sunmaya başlamıştır. Ardından Radyo Klas’da program yapmaya başlamış, sonrasında ise çeşitli Radyo – Televizyon kanallarında da programlar yapmıştır. Bununla birlikte çalıştığı televizyonlar ve radyolar: Süper FM, Pal FM, TRT1, TV8 ve TNT’dir.
Her ne kadar Türkiye’de taklit yapılarak komedyenlik yapılsa da, İsmail Baki kendi özgünlüğü ve tiplemeleri sayesinde Türkiye’de başarıyı yakalamış nadir isimlerden birisidir. Sabit Kanca karakteri de bunlardan biri idi. Sosyal medyada yoğun bir ilgi görünce, filme dönüştürüldü.

Yakın zamanda da ‘2014 Survivor Ünlüler Takımı’ içerisinde yer alacağını duyduğumuz İsmail Baki, Şubat 2014’te başlayacak olan Survivor yarışmasında ünlüler takımında boy gösterecek. Başarılar dileriz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın