2014 YGS Başvuruları Ne Zaman? – 2014 YGS Sınavı Ne Zaman?

Üniversiteye giriş sınavının Türkiye’de ki isimlerinden birisi ‘YGS’dir. YGS ve LYS ile üniversitede 4 yıllık bölümler kazanılabiliyor, bu şekilde eski ÖSS sisteminin ikiye ayrıldığını görebiliyoruz. 2014 yılının son kez yapılacağı YGS ve LYS sınavının YGS’si yani sınav sisteminin ilk ayağının bilgilerini bugün sizlerle paylaşmak istiyoruz.

2014 YGS Başvuruları Ne Zaman

2014 YGS Başvuruları Ne Zaman

2014 YGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
Geçen yıl Mart ayının son haftalarında PAZAR günü yapılan bu sınav, Bu yıl Resmi tarih olarak ÖSYM’nin de sitesinde yazan bilgiler doğrultusunda; 23.03.2014 PAZAR günü yapılacaktır.

2014 YGS Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
ÖSYM tarafından açıklanan bir diğer bilgi ise, 2014 YGS Sınavına başvurular ne zaman yapılacak olmasıdır. Osym.gov.tr adresinden de dilediğiniz her zaman gelişmeleri kontrol edebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz bu sınavın başvuruları 2 Ocak 2014 – 15 Ocak 2014 tarihleri arasında yaklaşık 15 günde öğrenciler tarafından yapılması bekleniliyor.

Okulda ki Müdür ya da Müdür Yardımcısı şuanda Lise son sınıf öğrencisi olan dostlarımıza bilgiler verse de Mezun olarak bu sınava çalışan dostlarımız için YGS başvurusu nasıl yapılır? bilgisini de hemen paylaşmak istiyoruz.

YGS başvurusu nasıl yapılır?

– YGS sınavı için bu yıl belirlenen tutarı, Ziraat Bankası ATM’sini kullanarak ‘Eğitim’ seçeneğinden ÖSYM ya da YGS 2014 yılı ödemesini yapıyoruz. (ATM detayını osym.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.)
– Ödemeyi yaparken açıklama kısmında T.C. numaranızı giriyorsunuz. Bu durum, sizin başvuru yapmanız için sistemin açılmasını sağlayan bir işlemdir.
– Ödeme yaptıktan sonra da ister en yakın okula giderek başvurunuzu 2 ya da 3 TL karşılığında yaptırabilir, isterseniz de evinizde kendi başınıza OSYM.GOV.TR adresinden titizlikle başvurunuzu yapabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın