2014 YGS Felsefe Konuları

Sosyal Bilimler test alanı içerisinde toplamda 9 soruluk yere sahip olan YGS Felsefe konularının 2014’te çıkacak olan konularla alakalı genel bir bilgilendirme konusu hazırladık. Genel olarak bakıldığında bu alanda Sayısal öğrencileri genel bir zorluk çekiyor. Felsefe alanında yeterli ders görmedikleri için, kendilerini geliştirmedikleri sürece maalesef Felsefenin 9 sorusundan fazla doğru cevap çıkartamamaktadırlar.

Felsefe, hem bilgi hem de düşündürmeye yönelik bir soru sistemi olan bölümdür. Bu nedenden dolayı her ne kadar konular uzun veya kısa olsa da, her konuya eşit vakit ayırmaya çalışın. Çok basit görünen ancak zorlaştırılması kolay soruların çıkma ihtimali yüksektir.

2014 Ygs Felsefe soruları için yorumum; 2011 yılından sonra maalesef zorlaşan Felsefe, geçtiğimiz yıl da yine yorum odaklı soru tipleri karşımıza getirdiği için çok çalışmamız gereken dersler arasına koymamız gerekiyor. Eğer ki kendi alanımızdan birilerine fark atacaksak ve bu fark, Sayısal dışında diğer eşit ağırlık veya sözel alanlarından birisiyse, kesinlikle Felsefe’yle yakın bir ilişki kurmalısınız. Çözemediğiniz bilgi sorularını araştırmanız dahilinde hala bulamadıysanız, öğretmenlerinize danışmanız sizlere fayda sağlayacaktır.

2014 YGS Felsefe Konuları

2014 ygs felsefe konulari

2014 YGS Felsefe Konuları

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın