2014 YGS Türkçe Konuları

2013 YGS‘yi geride bıraktıktan sonra 2014 YGS Konularıyla ilgili paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bizler de paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Önceki günlerde paylaştığımız çeşitli 2014 YGS Konuları dışında bugün de 2014 YGS Türkçe Konularını paylaşmaya çalışacağız.

Türkçe, başlı başına hem paragraf hem de dil bilgisinden oluşan bir derstir. Dil bilgisi yeterli ise paragraflara yönelmeniz gerekir. Her ne kadar basit gözükse de, Türkiye’de paragrafları yapamayan, doğru işaretleyemeyen öğrenci sayısı çok fazladır. Yorum gücünüzün ve uzun paragrafları okuyabilme dikkatinizin olması gerekir.

ÖSYM, son yıllarda 1 konu hakkında 3-4 soru sorma gibi bir sistemini geliştirdiğinden dolayı bu şekilde sorular da karşınıza gelebilir. Uzun bir paragrafı okuduktan sonra paragraf hakkında ortalama 3 ya da 4 soru sizlere sorulur. Bunların hepsi de paragrafta gizli olarak cevaplar yerleştirilir. Ancak cevaplar, aynı cümle de değil; Tamamen sizin yorumlamanıza bağlı bırakılarak cevaplanmanız istenilebilir.

 

2014 ygs turkce konulari

2014 ygs turkce konulari

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın