21 Mart 2014 Twitter Engeli Aşma Yolları

Twitter, Dünyada kullanılan en büyük sosyal ağlardan birisidir. Dünyada bulunan sosyal ağ devlerinden birisi olan Facebook ile beraber başı çeken Twitter, Türkiye’de 21 Mart 2014 tarihiyle beraber yasaklanmıştır. Hal böyle olunca insanların şaşkınlıkları da bir hayli arttı. Ve Twitter kullanıcıları, Twitter hesaplarına ulaşmak adına nasıl bir yol izlemek gerektiğiyle ilgili araştırmalar yapmaktadırlar.

21 Mart 2014 Twitter Engeli Aşma Yolları

21 Mart 2014 Twitter Engeli Aşma Yolları

21 Mart Twitter engellemesiyle ilgili olarak sizlere daha önce bir haber konusu yayınlamıştık. Bu konumuzda ise sizlere Twitter engeli aşma yollarıyla ilgili birkaç bilgi sunmak istiyoruz. Öncelikle Bilgisayarınız üzerinden Twitter hesabınıza ulaşmaktaysanız, İnternet Explorer, Mozilla Firefox ya da Google Chrome gibi 3 ana tarayıcıdan birisini kullanıyorsunuz demektir.

IP adresiniz, Türkiye gözüktüğü için Türkiye’den girişlerde Twitter engelli olup diğer ülkelerden girişlerde herhangi bir problem bulunmamaktadır. Bu nedenle bilgisayarınızın DNS ayarlarında değişiklikler gerçekleştirerek giriş yapabilirsiniz.

IP adresinizi değiştirip, Amerika üzerinden göstererek de Yasaklı sitelerin tamamına erişebilirsiniz. Bunun için belli başlı programlar kullanılmakta olup en güvenilir program ise Hotspot Shield programıdır. Bu programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra tıklayıp hemen çalıştırabilirsiniz. Türkiye’de yaşıyorsanız ve internetinizin bazı sınırlamaları var ise -Twitter engeli gibi- o halde sizlerde Twitter.com’a olan engelinizi aşmak adına Hotspot Shield programı kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın