“4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum” Virüsü Temizleme

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum Facebook virüsü nasıl temizlenir? şeklinde sorular sorulunca bizlerde bu günlerde çıkan bu virüsle ilgili olarak bir yazı hazırlamak istedik. Aşağıda da tarif edilmiş şekilde, virüsü bilgisayarınızdan silmek için en iyi yöntemler sizlere sunulmuştur.

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü, Facebook’ta yeni yayılan, arkadaşlarınızdan sizlere bulaşma ihtimali olan bir virüstür. Virüsle ilgili aşağıda virüs programlarından yardım alınarak bilgisayarınızdan virüsü kaldırma yöntemi belirtilmiştir.

Eğer Facebook hesabınızda ki arkadaşlarınızdan birinde 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsü var ise ve sizin de duvarınızda bu virüs yayınlanmış ise, asla linke tıklamayın. Çünkü virüs, linke tıkladığınızda sizin de bilgisayarınıza bulaşır ve Facebook’ta duvarınızı işgal ederek, bu virüsü listenizde ki arkadaşlara dağıtır…

4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıyorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünden kurtulmak için çeşitli yollar

Bu Facebook’ta dolanan “4 gündür bu videoyu yapmak için…” virüsünün adı Trojan.FakeAdobe olarak belirlenmiş olup bu şekilde adlandırılmaktadır. Virüsü silmek için Malwarebytes anti-malware virüs programını kullanabilirsiniz. Virüs linkine tıkladığınızda bilgisayarınıza Chromium.x86.exe adlı dosya iner. Bu da bilgisayarınıza virüs girmesine neden olur.

Facebook 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünün temizliği için öncelikle Google Chrome’da bulunan eklentilerinizi silmeli, tamamını kaldırmalısınız.

Bu yeni virüsün bir diğer adı da goo.gl virüsüdür. Facebook’ta şu son zamanlarda yayılan goo.gl virüsüne bulaşmamak için aşağıda ki yöntemleri deneyiniz;

1. Google Chrome’da bulunan Uzantıların tamamını temizleyin, silin. Bu temizleme sonrasında eğer virüs gitmediyse 2. aşamayı deneyiniz.
2. Adwcleaner kullanarak bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza bulaşan 4 Gündür bu videoyu yapmak için ugraşıorum. İzlerseniz mutlu olurum virüsünü temizlemeyebilirsiniz. Adwcleaner ile genel bir tarama yaparsanız, bilgisayarınızdan en iyi şekilde Facebook’a bulaşmış olan bu virüsü silecektir.
3. Eğer ki hala virüsü temizleyemediyseniz, 3. aşama olarak sizlere Malware programını öneriyoruz. Malware virüs programıyla kolay ve rahat bir şekilde virüsü temizleyebilirsiniz. Bilgisayarı genel olarak taratırsanız, doğru şekilde silme işlemini yapabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın