6 Aralık 2013 Google PageRank Güncellemesi

Google Pagerank güncellemesi 6 aralık 2013 günü itibariyle gerçekleşmiştir. Bugün gerçekleşen bu olay tam olarak nedir? Google’ın Pagerank hizmeti nedir? Ne işe yarar? Hepsini detaylıca sizlere sözüm yettiğince aşağıda anlatmaya çalışacağım…

6 Aralık 2013 Google PageRank Güncellemesi

6 Aralık 2013 Google PageRank Güncellemesi

Google’ın Webmaster sektörü içerisinde birçok hizmeti vardır. Bunlardan birisi Webmaster Tools’dır. Bu ekranda birçok seçeneği bir arada toplar, web sitesi olan kişilere hizmet verir. Bunun dışında Google, site içeriği iyi olan insanların sitelerini aramalarda ön sıraya çıkarmak için belli bir algoritmadan siteleri geçirir. İşte burada devreye giren şey ise Pagerank dediğimiz olaydır.

Pagerank, sitelerin sıraya girişi denilebilir. Pr1’den 10’a kadar Google, iyi gördüğü sitelere numaralar verir. Bu belli kriterler içerisinde gerçekleşir. Sitenizin içeriğinin orijinalliğinden tutun da sitenin dışarıdan gelen reklam bağlantıları, önerileri v.b. gibi etkenler de etkilidir. Bu gibi etkenler etkili olarak Pagerank oranınız artar.

Peki Pagerank ne işe yarar?
Pek fazla işe yaradığı söylenemez. Ama şöyle bir iyiliği vardır; Sitenizin PR değeri 3 – 4 – 5 gibi oranlardan birisidir. Bu sitenizden bir tane farklı sitenize tanıtım verdiğinizde, sitenizi önerdiğinizde Google, tanıttığınız siteyi PR değeri yüksek olan sitenizden dolayı dikkate alır ve kontrol eder. İlgi gösterir. Bu şekilde yardımı dokunabilir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın