Abdullah Gül’e Harvard Üniversitesi’nde Sorulan Soru

Geçtiğimiz günlerde gündemi hayli meşgul eden bir konu vardı. Abdullah Gül’ün oğlunun mezuniyeti için gittiği Amerika’da ki Harvard Üniversitesi’nde oğlunun mezuniyet törenine katıldı. Katıldığı törenle beraber bir demokrasiyle yönetilen Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, gençlere konuşma yaptı. Ardından da Gül’e Türkiye’den okumaya gelen Dr. Emre Altındiş tarafından bir soru yöneltildi. İşte o gündemde ki soruyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Abdullah Gül'e Harvard Üniversitesi'nde Sorulan Soru

Abdullah Gül’e Harvard Üniversitesi’nde Sorulan Soru

Dr. Emre Altındiş: “Bildiğiniz gibi şu an gezi olaylarının yıldönümündeyiz. geçen sene nobel ödüllü meslektaşlarımızla science (bilim) dergisinde bir makale yayınladık. sizin başında olduğunuz türkiye cumhuriyeti devletini 8 vatandaşını öldürdüğü, 90 insanımıza kafa travması yaşattığı, 9 insanın gözünü yitirdiği, binlerce insanı gaza boğdu için protesto ettik. fakat türkiye’de şiddet devam ediyor. günde 3 kadın öldürülüyor. 4 işçi iş kazalarında katlediliyor. roboski katliamında sizin başında olduğunuz ordu 34 kişi öldürdü. 17’si çocuktu. siz ankara’da yaşıyorsunuz. kızılay’da ethem sarısülük başından kurşunla vuruldu. katili dışarda. siz böyle bir devletin başında olmaktan utanmıyor musunuz? nasıl bize burada demokrasi yalanları söylüyorsunuz? geceleri nasıl uyuyorsunuz? Berkin Elvan 14 yaşındaydı. sizin başbakanınız 14 yaşındaki çocuk için terörist diyor. lütfen sorum tercüme edilsin..”

Abdullah Gül ise Dr. Altındiş’e cevabı ise “Şimdi beni sen dinle. kimse sana böyle soru sorma hakkı vermez”’ şeklinde olmuştur. Altındiş ise; “Türkiye’de dayak yerdim” diye cevap verdi.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın