Adsense Nedir? Adsense’den Nasıl Para Kazanılır?

Dünya çapında ki tüm hazırlanan web sitelerin sahiplerinin para kazanması için yapılmış olan reklam ağına Google Adsense denir. Web sitenizin kaliteliğine göre Adsense hizmetinden yüzlerce dolar kazanabilirsiniz. Aylık ödemesi bulunan Google Adsense sayesinde kısa zamanda para kazanabilirsiniz.

En çok internette araştırılan konu: Adsense para kazanmak olurken, sizlere bu konuda yardımcı istiyoruz. Öncelikle iyi bir web site kurduktan sonra, içerisini de Adsense kurallarına göre kurmalı ve dizmelisiniz. İçeriğinizin kaliteli olması demek, büyük emekler harcanması demektir. Yapılacak herhangi bir hile de, Google Adsense çözdüğünde maalesef hesabınız kapatılır.

Google Adsense kavramını öğrenmeden önce sizlere Google Adwords mantığını anlatmak istiyorum. Adwords, reklam verenlerin kullanmakta oldukları bir sistemdir. Reklam verenler ve reklam alanlar şeklinde Google 2 kanal oluşturmuştur. Bu şekilde sistemini kuran Google, bir elden reklam alırken öbür elden reklamını yayınlamaktadır.
Google Adwords alanından reklam verilirken, web site sahipleri de Google Adsense alanından reklamlarını alarak web sitelerine eklerler. Bu şekilde döngü devam etmekte olup, aylık 100’lerce dolar kazanma şansını sizlerde yakalayabilirsiniz.

Bu işe atılmadan önce unutmamanız gereken tek konu: Google Adsense kurallarıdır. Kuralları iyi okumalı, ona göre web siteyi oluşturmalısınız. Kural ihlali yapmanız doğrultusunda hesabınız kapatılır.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın