Ağır Eşya Taşıma Teknikleri

Evinizde tek başınızayken, kendinizde bulduğunuz güçten daha fazlasının gerektiği eşyaları çekmek istediğinizde, böyle bir durum karşısında yapmanız gereken durumlardan birkaç yolunu anlatmak istiyoruz. Aşağıda ki bir yöntem sayesinde çok kolay ve rahat bir biçimde ağır olarak görünen eşyanızı taşıyabileceksiniz.

Ağır Eşya Taşıma Teknikleri

Ağır Eşya Taşıma Teknikleri

Öncelikle zarar geldiğinde -yırtıldığında vs.- herhangi bir problem olmayacak olan bir battaniye bulunuz. Yere serin. Ve ağır gelen, taşıyamayacağınızı düşündüğünüz eşyanızı bu battaniye üzerine çıkarmaya çalışınız. Ardından battaniyenin iki ucunu da tutarak ağır eşyanızı taşımak istediğiniz yere çok kolay ve rahat bir biçimde sürükleyebilirsiniz. Bu sürükleme ile eşyanızı çok kolay biçimde taşıyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bunun dışında ikinci yöntem olarak;

Ağır eşyanızın alt tabanına bir patatesi 2’ye bölerek toplamda 2 patates harcayarak 4 kenara da patates parçasını koyarak, kestiğiniz yerler zemine gelmek kaydıyla kolaylıkla taşıma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptıktan sonra güzel bir temizlikte bu taşıma işlemi sonrasında kaçınılmazdır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın