Akıllı telefonlarda şarj sorunu çözüm yolları

Günlük yaşam içerisinde kullandığımız akıllı cihazlarımız arasında en çok kullandığımız cihazımız telefon oluyor. Akıllı telefonların genel sorununa baktığımızda sizlerde biliyorsunuz ki akıllı telefonlarda şarj sorunu çokça yaygın bir sorundur. Yaşam içerisinde günlük konuşmalarımız, mesajlaşmalarımız ve daha fazlasını gerçekleştirdiğimiz telefonlarımızda şikayetçi olduğumuz şarj sorununda şarjı dolu tutmak için bazı maddeler hazırladık.

Akıllı telefonlarda şarj sorunu çözüm yolları

Akıllı telefonlarda şarj sorunu çözüm yolları

–        Her zaman telefonunuzun şarjının tamamen bitmesini beklememelisiniz. Her vaktiniz de şarja koyarak doldurmanızı öneriyoruz.

–        Telefonunuzun sesli modda olması şarjın çok gideceği anlamına gelmesin. Titreşimde olması daha fazla enerji harcar diyebiliriz.

–        Akıllı telefonlarımız içerisinde genel olarak uygulamalar sayesinde çok fazla zaman geçiriyoruz. Bu uygulamalar ile işimiz bittiğinde arka planda çalışmaya devam ediyorlar. Bunları kapatmayı unutmamalısınız. Şarj tüketen en çok uygulamalardır. Uygulamaları devamlı arka planda da kapatmayı ihmal etmeyin.

–        İnterneti kullandığınız durumlarda Wi-Fi ya da normal telefon internetinizi açık tutun. Ancak interneti kullanmayacağınız zamanlar içerisinde internetin çok fazla şarj tüketmesinden dolayı, interneti kapalı tutmanızı öneriyoruz.

–        GPS özelliği, akıllı telefonlarda bulunan bir özelliktir. GPS özelliği sürekli açık olduğu için şarjınızı tüketebilir. Kapalı tutmanızı öneririz.

–        Ekran parlaklığını elbette kendinize göre ayarlayın. Sıfır ayarında ekran parlaklığınız olmasın. Ancak çok fazla parlayan bir ekran parlaklığı da olmamasına dikkat ediniz.

–        Uçak modu, telefonunuzun en uzun süre şarjda kalmasını sağlayan bir durumdur. Bu durumda gelen tüm sinyalleri engelleyebilirsiniz ve böylelikle telefonunuzu şarja takamadığınız durumlar için sizlere fayda sağlar.

–        Şarjı azalan telefonunuzda uygulamaların bildirimleri kapalı duruma getirilirse, şarjın biraz daha uzun gitmesini sağlayabilirsiniz.

–        Arabada, güneş altında gibi ortamlarda telefon bırakmak, telefonun ısınması demektir. Sıcak ortamlarda telefon şarjı biraz daha hızlı biter. Bu nedenle aşırı sıcak ortamlardan telefonunuzu muhafaza ediniz.

Bu kurallara uyarsanız ya da bu gibi kuralları kendiniz üretir ve kendiniz başarılı şekilde bu kurallara uyarsanız, telefonunuzun bataryasının hem ömrünü uzatır hem de şarj tasarrufunuzu en iyi şekilde yapmış olursunuz.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın