Alexa Nedir? Alexa’da Yükselme Yöntemleri

Web site sahibiyseniz, Alexa konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımız için Alexa hakkında da bir bilgi vermek gerekirse; Alexa, kendi veri tabanı içerisinde dünyada açılan tüm web sayfalarına giriş yapan kelime gruplarının istatistiklerini tutan, reytinglere göre ülkeye göre sıralama yapan bir web sitesidir.

Alexa hizmetine Alexa.com web sayfasından ulaşabilir ve kendi web sitenizi kayıt ederek, haftalık veya daha kısa süreli olarak istatistiklerinizi kontrol etme imkanını yakalayabilirsiniz. Böylelikle web sitenizin durumunu da Alexa yardımıyla inceleyebilirsiniz.

Google vb. birçok arama motoru, Alexa hizmetini önemsemekte ve önermektedir. Sizlerde Alexa hizmetini web sitenize ekleyerek, SEO açısından büyük bir katkı da bulunabilirsiniz. Google dışında Alexa’ya önem veren diğer firmalar: Yahoo, Bing, Yandex’tir.

Peki Alexa Değerini Yükseltme Yöntemleri Nelerdir?

Bu sorunun cevabı aslında çok basittir. Öncelikle Alexa toolbar sitenize yükledikten sonra, sabırla beklemeniz gerekir. Çünkü biraz zahmetli bir iştir. Bunun yanı sıra, Alexa.com sitesinde kendi web sitenizin bulunduğu sayfaya yorumlar bırakılması da, Alexa’da yükselmeniz için önemli bir etkendir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın