Alkol Yasağı Ne Zaman Başlıyor?

Geçtiğimiz aylarda çokça konuşulan ve mecliste bu yasayla ilgili gerekli oylamaların yapıldığına dair birçok gündeme gelen alkol yasağı tarihi artık yaklaştı. Günümüze bakıldığında girdiğimiz Eylül ayında artık alkol yasağı geldi sayılır. Bugün tarihleri 8 eylül 2013 pazar gününü gösterirken, yarın 9 eylül 2013 pazartesi alkol yasağı başlıyor.

alkol yasagi 9 eylul 2013

alkol yasagi 9 eylul 2013

Alkol Yasağı Ne Zaman Başlıyor?

Alkol Yasağı Nedir?

Yarın yani 9 eylül 2013 tarihinde başlayacak olan alkol yasağı, insanların daha sağlıklı bir yaşamda olmaları, trafik kazalarında daha da bir azalma olması adına yapılacak bir uygulamadır. Bu yasağın içeriği; Türkiye’de her İl’de ki tekel bayilerin saat 22.00’den sonra içki satması yasaklanacaktır. Bu saatten önce içki, alınabilir olacaktır. Ancak 22.00’den sonra içki alınmayacaktır. Gece 22.00’den sabah 06.00’ya kadar içki yasağı devam edecektir.

İçki satışı, tekel ve marketlerde yasaklanacaktır. Ayrıca bu yasakla beraber, tekel bayilerde ki çeşitli alkol tabelaları da değiştirilerek, daha sade bir tabelaya sahip olacaklardır. İbadethaneler, öğrenci yurtları, örgün eğitim ve dershanelerden ortalama 100 metre kadar uzak olacaktır, içki satışı yapılan yerlerde…

Bu yasağın sonucunda neler yaşanıp neler yaşanmayacağını yarından itibaren tüm Türkiye’de göreceğiz.

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın