Alternatif Atıştırmalık Yiyecekler

İnsanların bazen işleri yoğun olabiliyor. Bazen yemek yemeğe zaman kalmadığında ya da yemek yedikten birkaç saat sonra karnın tekrar acıkması durumunda, alternatif olarak çeşitli atıştırmalık bir şeyler tüketilebilir. Ekmek arası neler yapılabilir ya da ekmek arası yiyecekler neler olabilir diye düşündüğümüzde çeşitli şeyler çıkartabiliriz.

Alternatif Atıştırmalık Yiyecekler

Alternatif Atıştırmalık Yiyecekler

Çalışan bireyler veya öğrenciler, çoğu zamanınız yemek yapmaktan ziyade yoğunluk, üşengeç karışımı bir nedenden dolayı meşgul geçiyor. Bu gibi durumlarda atıştırmalık bir şeyler tüketmek en iyisidir. Sizlere örnek olarak çeşitli ekmek arası yapılabilir örnekler vermek istiyoruz:

Evde bir dilimlik bir marul ve yanına nar ekşisi damlatarak, ek olarak domatesi de ekmek arasına ekliyoruz. Ve küçüklükten beri alışkanlığımız olan ketçabı da hafif bir şekilde sıkarak afiyetle bu tadı deneyebiliriz. Bir italyan sandviç lezzetidir.

Türk usulü bir ekme karası arıyorsanız, ekmeğinizin arasına peynir, domates koyabilirsiniz. Bu sayede keyifle bu ekmek arasını da yiyerek hem doyar hem de gerçekten yeterli tüketmeniz gereken günlük besini almış olabilirsiniz. Bu ekmek arasının simit arasına yapılanına ise İzmirli vatandaşlar, Kumru demektedir. Sabahların vazgeçilmezi olan Kumru ile gerçekten birçok insan İzmir’de doymaktadır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın