Ankara İstanbul Arası Hız Limiti – Hız Sınırı

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlayan uygulama ile beraber artık bu sistemde 2 gişe arasında hız limitleri var. Sürücüler, şehirler arasında giriş ve çıkış yapacakları gişeler arasında ki hızlarına dikkat etmeliler. Bu doğrultuda, gişeler arasında yapılan giriş ve çıkış saatleri kontrol edilerek, araç sürücünün hız yapıp yapmadığı kontrol edilecektir.

En çok merak edilen Ankara İstanbul arası hız limiti ise gerçekten de merak konusu oldu. Ankara İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 449,9 kilometredir. Buna göre bu mesafeyi geçebileceğiniz 120 km/s hız limitiniz bulunuyor. Peki saat olarak ne kadar sürede iki gişe arasında yolu bitirebilirsiniz?

istanbul ankara hız limiti

istanbul ankara hız limiti

Giriş ve çıkışa göre hesaplanan süre doğrultusunda 120 km hızla gideceğiniz 450 km’lik yolu en hızlı haliyle 3 saat 45 dakika da geçebiliyor olmanız gerekmektedir. Bu demek oluyor ki; en hızlı gitmeniz halinde gişeye giriş ve gişeden çıkışınız 3 saat 45 dakikadan daha az olmamalıdır. Eğer böyle olursa trafik cezanız, plakanız okunarak sizlere gönderilir.

İstanbul Ankara Arası Kaç Km: 449,9 km

İstanbul Ankara Arası Hız Limiti Saatiniz: 3 Saat 45 dk

 

Hız sınırlamasının %10 – %30 oranı arasında aşılması halinde 210 TL,

Hız sınırlaması %30’dan daha fazla aşılması halinde 427 TL ceza kesilir.

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın