Ankara’nın Dikmeni Dizisi

Yakın zaman içerisinde Kanal D ekranlarında bizlerle buluşacak olan Ankara’nın Dikmen’i dizisi, yayın hayatına girmek için hazırlıklarını son hızla yapıyor. Diziyle ilgili olarak Yapımcı ve Senarist’in Gani Müjde olduğunu belirtebiliriz. Yönetmen ise Süleyman Seçik olacaktır.

ankaranın dikmeni dizisi konusu

ankaranın dikmeni dizisi konusu

Ankara’nın Dikmeni Dizisi Konusu

Ankara’nın Dikmen’i dizisinde konuya gelince, ana karakter Dikmen adlı oyuncu olacaktır. Ankara’da yaşamını sürdürmekte olan Dikmen, düğünlerde ve bu tarz yerlerde türküler söyler, çalıp şarkılar dile getirir. Bir gün birisiyle tanışır ve ünlü olacağına inandırılır. Hal böyle olunca Dikmen, Ankara’da neyi var neyi yok her şeyini satar ve İstanbul’a gelir. Ancak buraya geldikten sonra dolandırıldığını anlar. Her ne kadar geç kalmış olsa da, elinde ki sazı ile İstanbul’da kala kalır. Ancak Dikmen’e yardımcı olan askerlik arkadaşı Diyarbakılrı Taksici Zirek ile Halasının oğlu Latif, bir şekilde yardımcı olurlar.

Latif’in evine yerleşir, kısa süreliğine… Ancak bu durumdan aile hoşnut olmaz. Gitmesini ister. Her ne kadar bu durumu Dikmen’de fark ediyor olsa da, gitmemesinin en büyük sebebi komşu diyetisyen Dilek’in resim öğrencisi kızı olan Beste’yi gördükten sonra ona aşık olur.

Tabi ki aralarında ki bu aşk, sadece platonik aşktır. Dikmen’e bir başkası da aşıktır. O da evin yardımcısı Tahliye’dir. Dikmen’in tam bir komedi -eğlence olduğunu söyleyen Sonat ise, evin en küçük oğludur.

Böylelikle Dikmen’in yolu başlar ve Dikmen, geldiği İstanbul’da ünlü bir türkücü olmak ve bunun yanı sıra aşık olduğu Beste’nin kalbini kazanmak için bir şeyler yapmak istemesidir. Bu zorlu mücadeleleri yapmaya çalışırken karşısına çeşitli zorluklar çıkacaktır…

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın