AÖF Sınavı Kaç Saat Oluyor?

Açıköğretim Fakültesi öğrencisi olanlar, her yıl 2 defa sınava girerler. Vize olarak girdikleri bu sınavlar, kendi çalıştıkları durumlara göre onların bilgisini ölçmek adına yapılan sınavlardır. Normal bir üniversiteden farkı olmayan Açıköğretim Fakültesinde ki eğitimin tek farkı, okula gitmek yerine sivil yaşantınızda normal bir okuyan gibisiniz.

AÖF Sınavı Kaç Saat Oluyor?

AÖF Sınavı Kaç Saat Oluyor?

Açıköğretim Fakültesi sınavları kaç saat sürer? Açıköğretim Fakültesi sınav kaç saattir? gibi sorular sorulmaya başlandığında sizlere bu gibi konularda bilgi vermek istiyoruz.

Ders sayısıyla ilgili olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin 4 dersi olan bir kişi, her dersin 30 dakikalık sınavına girecek olup toplamda 2 saatlik bir sınava tabii tutulacaktır. Kaç sınava girecekseniz, bunun hesaplamasını sizlerde 30 dakika X ders sayınız olarak yaparak bulabilirsiniz.

Açıköğretim Fakültesi sınavlarında unutulmaması gereken önerilerden birisi; Sınav esnasında zor soruları en sona bırakmanızdır. Çok soru var ve zamanınız kısıtlı. Bu nedenle her soruya zaman ayıramasanız da kolay soruları hızlıca yaparak diğer zor sorulara zaman ayırabilirseniz yapmaya çalışmalısınız.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın