AppStore’da X-Apple-AMD-Action_message hatası çözümü

Apple, bazen telefonlarında getirdiği güncellemeler ile kısa sürede iPhone telefon kullanıcılarının rahata kavuşmasını ister. Bir yandan müthiş seçenekler ve ayarlamalar getirirken, öbür yandan ise bazı ayarlamalarda bozukluklar meydana gelebilir.

Yaptığınız güncelleme 8.4.1 sürümü ya da 8.4.X sürümünden biriyse, AppStore hataları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hatalardan biri de X-Apple-AMD-Action_message hatası olabilir. Bu hata karşısında ne yapılacağı üzere internette çok fazla Türkçe kaynakta doküman bulunmuyor. Bu yönde ise arkadaşımın da bu hatayı görmesiyle sorun karşısında neler yapabileceğiyle ilgili bilgi vermeye çalıştım, sizlere de bu bilgiyi buradan aktaracağım.

Öncelikle AppStore’a girdiniz ve bir oyun indireceksiniz. Ancak şifreyi doğru yazmanıza rağmen aldığınız hata şu mu;

x apple amd action_message hatasi

x apple amd action_message hatasi

Hata bu ise, hatanın sebebi şifrenizin yanlış olması v.s. değildir. Çünkü şifrenizi yanlış yazarsanız, AppStore’un hatası şu oluyor:

apple kimlik parola yanlis

apple kimlik parola yanlis

Eğer ki yukarıda ki gibi siz de X-Apple-AMD-Action_message hatasını aldıysanız, bu konuda sizlere önerim tek bir yol vardır. O da şudur:

Öncelikle tüm AppStore hesaplarından çıkış yapınız.

appstore çıkış sayfası

appstore çıkış sayfası

Ayarlar > iTunes ve App Store sayfasına girerek buradan da çıkış yaptığınıza emin olunuz.

appstore çıkış sayfası

appstore çıkış sayfası

Ardından telefonunuzu kapatınız ve açınız.

Telefonunuzu açtığınızda, AppStore sayfasını açıp buradan AppStore kimliğinizi girerek girişinizi yapıp daha sonrasında indirmek istediğiniz oyunu sorunsuz olarak yükleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın