Aptal mısın Uygulaması Cevapları – İpuçları

AppStore’a göz atarken bugün karşılaştığım ve ismiyle çekiciliğinin kuşkusuz bulunduğunu söylemekten çekinmeyeceğim bir uygulama buldum: Aptal mısın? Uygulaması. Uygulamayı ücretsiz olarak indirdim ve denemek amacıyla kontrol ettim. Birkaç soru da ilk başta gerçekten çok düşündüm diyebilirim. Ancak sonrasında soruların içlerinde cevapları bulunduğu, çok saçma gibi duran ancak cevapları mantıklı ve akıllıca gelince şaşırdığım durumlar da olmadı değil.

Aptal Mısın? Uygulaması için sizlere bazı soruların cevaplarını vermek istiyorum. Sizlerde yine takıldığınız noktalarda bu cevaplara bakabilir, bildiğiniz cevapları buradan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Aptal mısın Uygulaması Cevapları - İpuçları

Aptal mısın Uygulaması Cevapları – İpuçları

Tüm Bölümler

Soru: Oyuna başlamak için buraya tıkla!

Cevap: Tıkla butonun TIKLAMAYINIZ! Çünkü cümle de sizlere ‘buraya tıkla’ diyor, direkt olarak ‘buraya tıkla’ yazan cümlenin üzerine tıklayın.

Soru: Taşı hayatta bırak

Cevap: Kâğıt, makas ve taşın bulunduğu tahta bulunuyor. Burada yapmanız gereken taşı hayatta bırakmaktır. Biraz saçma gelecek ancak doğru cevap; kâğıt ile makası tahtanın dışarısına olan alanlara almaktır. Taşı ise hiçbir şekilde oynatmaya gerek kalmamak olacaktır. Bu şekilde geçebilirsiniz.

Soru: Ekranda hangi 3 sayıyı toplarsak 15 eder?

Cevap: Aslında cevap bildiğiniz soruda gizli… Aşağıda sizlere 5 – 6 – 7 – 8 – 9 verdi ve bu rakamlardan 2 tanesine tıklayarak sizlere cevap vermenizi istiyor. Ancak şöyle bir durum var, “Ekranda hangi 3 sayıya tıklarsak” diyor. Sadece aşağıda ki şıklara tıklayın demiyor. Bu nedenle soruda bulunan 3’ü de kullanarak aşağıda ki şıklardan da 5 ile 7’ye tıklayıp toplamda 15 sayısını elde edebiliriz.

Soru: X + Y = 11 ise Y = 5 ise X’i bulunuz.

Cevap: Sizlerden X’in sayı değerini bulmanızı istiyor gibi duruyor ancak soru aslında çok basit. X’in üzerine tıkladığınızda X’i bulmuş olacaksınız. =)

Soru: Yer çekimi hangi taraftadır?

Cevap: Sizlere 3 yön veriliyor. Ok ile aşağıyı seçerseniz yer çekimini bulmuş olursunuz.

Soru: Zilin sesini duydunuz mu?

Cevap: Zilin sesini duymak için sağa sola tıklamayın. Elinizde ki telefonu sallayın ve zilin sesini duyun =)

Cevapları buldukça burayı güncellemeye devam edeceğiz.

Etiketler: , , , , , ,

“Aptal mısın Uygulaması Cevapları – İpuçları” için 3 cevap

 1. eda diyor ki:

  Kediler e bi care bulamamissiniz ama

  • Mert diyor ki:

   Kediler sorusuna şuan karşılaşmadık. Nasıl olduğunu anlatırsanız ya da karşılaşırsak cevaplarız… :)

 2. orçun diyor ki:

  Kedili bölüm de en baştaki kediye basılı tutup telefonu ters çevirin ve sallayın

Bir Cevap Yazın