Aralık Sonu Ocakbaşı

İzmir’in güzel Karşıyaka’sına geçtikten sonra, Bostanlı’ya doğru yol alıyoruz. Burada bir sokakta bulunan Aralık Sonu Ocakbaşı, son zamanların en popüler Karşıyakalı bir ağabeyimiz olan Altar Toker tarafından açılmıştır.

Aralık Sonu Ocakbaşı

Aralık Sonu Ocakbaşı

Hoş bir meyhane denilebilir, bu yer için. Gerçekten gidildiğinde eski meyhane tatlarını veren yerlerden birisidir. Biz gittiğimiz gün, Karşıyaka basketbol takımının bir maçı vardı, Galatasaray ile. Bu nedenle tam anlamıyla Aralık Sonu Ocakbaşı’nı yaşayamadık. Zannediyorum ki televizyon açılmadığında, ortamda canlı müzik oluyormuş.

Canlı müzik eşliğinde insanların Adana, Urfa, Çöp Şiş, Tavuk Şiş gibi Ocakbaşı’nda pişirilerek tadı çıkartılacak olan lezzetleri rakı eşliğinde mideye götürmek için buraya geldiklerini söyleyebilirim. Hoş canlı müzikler oluyor, eski şarkılardan tutun da eğlenebileceğiniz, hüzünlenebileceğiniz birçok şarkıya kadar…

Bir gün İzmir’e ayağınız düşerse, Karşıyaka’da ki Bostanlı tarafında bulunan bu yere gelebilir, keyifli bir Rakı – Balık keyfi olmasa da Ocakbaşı keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Unutmadan buraya gelmeden önce telefon ederek yer ayırtmanız gerekiyor. Çünkü son zamanlarda hafta içi olmasa da hafta sonları genel olarak tamamı dolu olan bir mekan olabiliyor. Bu sebepten ötürü, rezervasyon yaptırmadan gitmeniz, sizin açınızdan sıkıntı olabilir.

 

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın