Askerlik 12 Ay mı Oluyor? – Uzun Dönem Askerlik 12 Aya mı Düştü?

Başbakan Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde ‘Uzun dönem askerlik 12 aya düşürülecektir.” açıklaması üzerine meraklı gözler TBMM’ye çevrilmişti. Yapılan bu açıklama üzerine gerekli konuşmalar yapıldı ve onay verildi gibi duruyor.

Askerlik 12 Aya Düşüyor mu? - Uzun Dönem Askerlik 12 Aya mı Düştü?

Askerlik 12 Aya Düşüyor mu? – Uzun Dönem Askerlik 12 Aya mı Düştü?

Askerliğin süresiyle ilgili kısaltılma haberleri bu aralar gündemden düşmüyor. Bizlerde konuyla ilgili yakından takip etmemiz doğrultusunda sizlere de bu konu hakkında bilgi paylaşımı sağlamak istiyoruz. Güncel haberlere baktığımızda, taslak çalışmalarında şuan için uzun dönem askerliğin 12 aya indirileceğine dair bilgiler verilmiş durumdadır. Şuanda sadece Genelkurmay tarafından koordineli yürütüldüğüne dair bilgi bulunuyor.

Kısa dönem yani 6 aylık sürenin aynı şekilde kalacağı belirtilirken, uzun dönemde ki değişiklik ise 3 ay azalacak olup 12 aylık yani 1 yıllık askerlik yapılıp gelinecektir şeklindedir. Bundan böyle şafak zamanı Şafak 365 olarak kayıtlara geçeceğe benziyor. Bu kararın onaylanmasıyla birlikte, şuanda şafak 365 diyen askerler de terhis olacak gibi duruyor. Yeni haberleri her zaman Haberler kategorisinden takip edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın