Baby Doll (1956) Film Konusu

Bugün sizlere kucukeniste.com sitemiz üzerinden 1956 tarihli yapılmış türü Dram olan bir film hakkında bilgi vermek istiyoruz. Baby Doll adlı film hakkında tüm detaylı bilgilendirmeyi aşağıda yaptık. Dilediğiniz herhangi bir gün Dram film seyretmek istediğinizde bu filmi izleyebilirsiniz.

Baby Doll (1956) Film Konusu

Baby Doll (1956) Film Konusu

Tür: Dram

Ülke: ABD

Süre: 114 dk.

Başrol Oyuncular: Karl Malden, Eli Wallach, Carroll Baker.

Baby Doll Filmi Konusu

Orta yaşlı Archie Lee ve henüz 19 yaşındaki “Baby Doll” Meighan iki yıldır evlidir. Bu evlilik Baby Doll’un babasının onayı ile gerçekleşmiştir. Tabii müteveffa baba kızına refah içinde bir hayat temin edilecek olmasını şart koymuştur. Ne ki Archie Lee’nin işleri yolunda gitmemekte ve lolitamızın ihtiyaçlarına yetişememektedir.

Aşkla değil düpedüz ihtiyaçlarla bir araya gelmiş çiftimizi çetin bir sınav beklemektedir. Zira Baby Doll çocuksuluğunu, kadınsılığını, giderek tüm cinsel cazibesini bu kez de Archie Lee’nin en büyük rakibini baştan çıkarmakla seferber etmiştir. Elia Kazan’ın soluk soluğa bir olay akışı ve inanılmaz bir tansiyonla seyirciyi gözünü kırpmadan izlemeye mecbur ettiği gerçek bir hazine. İlişkide taraflar arasında belirgin bir yaş farkı olmasını anlatan “age gap” kavramı üzerine yapılmış en önemli filmlerden biri. Carroll Baker’ın canlandırdığı Baby Doll da büyük ihtimalle sinema tarihinin bir numaralı lolitası. Karl Malden ve henüz kaybettiğimiz Eli Wallach’ın muhteşem performanslara imza attıkları film, karşı cinsler kadar hemcinsler arasında yaşanan cinsel gerilimi de benzersiz bir dille anlatıyor. Ömrübillah unutamayacağınız bir deneyim. Pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz, tavsiye edilir bir film.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın