Cep Telefonunun Şarj Süresini Uzatma Yöntemleri

Akıllı telefonlarla beraber kullanmayı biraz daha gerçekleştirdiğimiz telefonlarımızın şarjları gün boyu yetmeyebiliyor. Böyle durumlarda maalesef telefonlarımız kapandığında ulaşım kesiliyor, ne kimseye ulaşabiliyor ne de bir başkası bizlere ulaşabiliyor… Böyle durumların yaşanmaması için birçok kişi, yanında şarj aletini taşıyor. Ancak şarj edebileceğimiz durumlar olmadığında da cep telefonunun şarj süresini uzatmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Cep telefonunun şarj süresini uzatmak için yöntemler hakkında bugün bilgi vermek istiyoruz.

Cep Telefonunun Şarj Süresini Uzatma Yöntemleri

Cep Telefonunun Şarj Süresini Uzatma Yöntemleri

1. Akıllı telefonlarda en çok şarj tüketen özelliklerin başında kablosuz veri bağlantıları gelir. 3G, Wi-Fi ve Bluetooth gibi özellikler, kullanılmadığı zamanlarda kapalı tutulması gereklidir. Bu sayede gereksiz şarj tüketimini de azaltmış olabilirsiniz.

2. Konum bulan servislerin neredeyse tamamı da çokça şarj tüketir. Bu nedenle eğer ki lokasyon servisleri, konum bulan programlar, uygulamalar kullanıyorsanız bu uygulamaların konumunuzu bulması durumunu kapatınız. Bu sayede %10 – %20’lik bir şarj tasarrufu yapmış olabilirsiniz.

3. Gerektiği yerlerde ekran parlaklığını açınız. Ancak gereksiz durumlarda ekran parlaklığını ya da ekran ışığınızı azaltın. Telefonunuzun bu özelliği dışında otomatik ayarlaması gibi bir özelliği de bulunuyorsa tavsiye etmekteyiz. Bu özelliği kullanarak otomatik olarak pil süresini uzatabilirsiniz.

4. Otomatik ekran kilidi önemli bir etkendir. Ekranınızın kilidini kapama gibi bir durumu unuttuğunuz zamanlarda enerji tüketimini boş yere yemiş olacaksınız. Bu nedenle otomatik ekran kilidini aktif ediniz.

5. Telefonunuz her zaman sıcaklıktan uzak bir yerde bulunsun. Piller ısındığında çok fazla enerji harcamaktadır.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın