Cildi Arındıran Maske Çeşitleri Nelerdir?

Cilt bakımı, hem erkek hem de bayanların genel olarak önem verdikleri konulardan birisi olarak günümüzde gündeme devamlı gelir. Hal böyle olunca sağlık sektörü içerisinde gelişmekte olan ve her geçen gün büyüyen alanlardan birisi de ciltler, cilt bakımlarıdır. Sık sık bir şekilde cilt bakımı yaptıran bayanların yanı sıra erkeklerin de olduğunu, günümüzde bu erkeklerin çoğaldığını görmekteyiz.

Günümüzde kullanılan cilt bakımı ürünleri ya da yapılan tedavilerle beraber tedavi içerisinde bulunan kimyasallar maalesef bakımdan çok cildinize zararlar verebilir. Bu nedenden dolayı eğer ki başarılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, bunun için her cilt bakımına ilgi göstermemeye çalışmalısınız.

Çeşitli yerlerde yapılan her cilt bakımı sağlıklı ya da faydalı olmayabilir. Buna göre hareket etmeli ve cildinizi korumalısınız. Kendi cildinizi genç yaşlarda tanımalı ve buna göre hareket ederek, doğru cilt bakımlarını seçmelisiniz. Doğal malzemeler yardımıyla yapılan maskeleri kullanmanız, öncelikli olması gerekir.

Cildi Arındıran Maske Çeşitleri

Cildi Arındıran Maske Çeşitleri

–       Limon Maskesi

1 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt ile birlikte 10 damla limon suyunu karıştırınız. Bu karışımı 15 dakikalık bir vakit içerisinde yüzünüze sürdükten sonra bekletiniz. 15 dakika dolduktan sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Limon maskesi olarak adlandırılan bu karışımı yapmanızın nedenlerinin başında cilde canlılık vermesi denilebilir. Hoş bir canlılık ve kırışıklıkların oluşumunu önlemek adına bu maske, haftada 3 defa yapılarak faydalarını görmeye başlayabilirsiniz.

–       Yulaf Ezmesi Maskesi

1 yemek kaşığı yulaf, 1 tane yumurtanın ak kısmı, 1 bardak kadar sıcak su ve 1 tatlı kaşığı limon; Bu maske için yeterli olacak olan gereksinimlerdir.

Yukarı da yazdığımız tüm gereksinimleri bir kaba boşaltıp hepsini karıştırınız. Ardından bu maskenin soğumasını bekleyiniz. Daha sonrasında bu soğuyan maskeyi yüzünüze sürerek ortalama 20 dakikalık bir bekleme süreniz olacaktır. Bu bekleme süresi esnasında işlerinizi halledebilir ya da TV keyfi/ PC keyfi yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise durulayınız ve bu maskenin faydalarından birisi olan cildin canlılığını gözle görülebilir şekilde yaşayabilirsiniz. Ayrıca cildinizde tıkanmış gözeneklerinizi de bu maske açacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın