Dan Brown – Cehennem Kitabı

2013 yılı yayınlanan kaliteli kitaplardan birisi de ‘Cehennem’ kitabıdır. Dan Brown’a ait olan Cehennem kitabı, günümüzde gerçekten yoğun ilgiyle okunduğu gibi okunmayan kişiler tarafından da yoğun bir ilgiyle merak edilmektedir. Günümüz şartlarında Cehennem kitabının yazarı olan Dan Brown, önce ki kitabı Da Vinci Şifresi ile gerçekten satışlarda rekorlar kırmıştı. Şimdi ise Cehennem adlı kitabıyla yine ciddi rekorlar için geliyor…

Dan Brown - Cehennem Kitabı

Dan Brown – Cehennem Kitabı

Cehennem Kitabı Arka Kapak Bilgisi

Da Vinci Şifresi ile rekor satış yapan Dan Brown, kitabında dini gerçekler ile beraber gizemli polisiye – gerilim hikayesini yazmıştı. Melekler ve Şeytanlar ile Kayıp Sembol adlı kitaplarıyla da gerçekten satışlarında yüksek tirajlar sağlamış olan Dan Brown şimdi de Cehennem kitabıyla bizlerle…

Hristiyan dünyasında İnferno adı verilen Cehennem kavramını ele alan yazar, önceki kitaplarında da yine Hristiyanlığa ait olan Da Vinci Şifresi gibi isimlerle kitabını yazmış ve adını duyurmuştu. Günümüzün en iyi ve çekici bir şekilde eser yazdığına dair kabul ettiğimiz Dan Brown, hikayelerini belli başlı araştırmalar içerisinden geçirerek, gerçek olaylardan bahsederek kurgulamasıyla dikkat çekiyor.

Dan Brown, dini öğelerin araştırmasını yapıp gizemli bir gerçekliğe ulaştıktan sonra bu gibi gizemli bilgileri hikayeler halinde yazıyor. Şimdiden Vatikan’da kara listeye alındı diyebiliriz, Dan Brown için.

Cehennem – Dan Brown Kitap Özeti

Dan Brown kitaplarının Simgebilim uzmanı olan kahramanı Robert Langdon Cehennem romanında gözlerini bir hastane odasında açıyor. Son olarak Harvard üniversitesindeki bir anısını hatırlayan Langdon kendini bir anda başından vurulmuş, son 48 saat içinde hiç bir şey hatırlamadan İtalya’da buluyor. Ne olduğunu anlamaya çalışırken hastanede saldırıya uğruyor ve bu saldırıdan genç bir doktorun yardımı ile kurtuluyor. Dahası cebinde üzerinde tehlikeli simgesi olan bir cihaz buluyor. Ülkesinin konsolosluğundan yardım isteyen fakat yardım yerine kendisini öldürmeye çalışan kişiyi karşısında bulan Langdon kendi ülkesinin de kendini öldürmeye çalışması ile bir şok daha yaşıyor ve genç fakat sıra dışı zekası olan doktor ile işin gerçeğini çözmek için yine simgelerde gizli olan ipuçlarının peşine düşüyor.

Floransa’nın tarihi yerlerinde başlayan macera İtalya’nın diğer büğülü şehri olan Venedik’e uzanıyor ve Longdon kendini bir genetik uzmanı olan ve dünya nüfusunun hızlı artışı nedeni ile insanoğlunun 100 yıl içinde neslinin tükeneceğini düşünen, bu yüzden ölümcül bir virüs yaratan ve bunu Dante’nin Cehennem Haritası ile ilişkilendiren deha birinin peşinde buluyor. Tek sorun bu psikopat bir hafta önce intihar etmiştir ve virüsün aktif aktif etmesine bir günden az kalmıştır ve virüsün yerini bulmak için tek umut Langdon’dur.

Dan Brown’un Cehennem romanı okurlarını yine mükemmel bir maceranın içinde sürüklüyor. Kitapta yine tarihi öğeler, gizemli sırlar ve en güzeli ise İstanbul’un tarihi köşeleri var. Yerebatan Sarayı, Ayasofya ve Kapalı Çarşı kitapta geçen yerler ve yazar gerçekten buraları mükemmel anlatmış. Görünen o ki yine mükemmel bir film Türkiye’de çekilecek.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın