Deniz Celiloğlu Kimdir

Eylül ayında televizyon dizilerinin yayına girmesiyle beraber Kanal D ekranlarında başlayacak olan harika bir dizi geliyor: Çalıkuşu. Diziyle alakalı dizi içeriğiyle ilgili konuyu daha önce açmadık. Buradan basit bir şekilde bahsetmek gerekirse;

Çalıkuşu dizisinin konusu; Reşat Nuri Güntekin’in unutulmaz ve ölümsüz eserinden alıntılanarak ekranlara taşınıyor. Çalıkuşu dizisi olarak karşımıza gelecek olan romanın başrol oyuncuları Fahriye Evcen ve Burak Özçivit olacaktır.

Dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda birçok ünlü isim bulunuyor. En önemli ve en çok öne çıkan isimlerden birisi de Deniz Celiloğlu bulunuyor. Peki Deniz Celiloğlu Kimdir? Bu soruya aşağıda cevap vermeden önce, Çalıkuşu’nda oynayacağı karakterin adının Selim olduğunu belirtmek isteriz.

 

Sizlere bu yazımızda Deniz Celiloğlu kimdir, kaç yaşındadır, Deniz Celiloğlu hangi dizilerde oynamıştır gibi hakkında merak edilenleri ve Deniz Celiloğlu biyografisini paylaşacağız.

 

Deniz Celiloğlu Kimdir

Deniz Celiloğlu 01 Ocak 1986 yılındada Bulgaristan’da doğdu. 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ından mezun oldu.
2007-2008 sezonunda Akbank Sanat’da rol aldığı “Şeylerin Şekli” adlı oyun ilk profesyonel deneyimi oldu.
Arkasından yine Aksanat Yeni Kuşak Tiyatro’da “Salvador Dali Göndermeleri İçimi Isıtıyor” adlı oyunda ve İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Gagarin Sokağı” isimli projesinde görev aldı.
Salvador Dali göndermeleri İçimi Isıtıyor adlı bugunkihaber.blogspot.com, oyunda ki performansıyla 2008-2009 Lions Tiyatro ödüllerinde “Kerem Yılmazer Genç Yetenek” ödülünü aldı. Genç oyuncu tiyatro deneyimlerinden sonra ise dizilerde rol alarak bir çok dizide oynamış ve sevilen bir isim olmuştur.

Deniz Celiloğlu Rol Aldığı Diziler

– Çalıkuşu
– Muhteşem Yüzyıl
– Kanıt
– Ev

Deniz Celiloğlu Fotoğrafları

deniz celiloglu resimleri

deniz celiloglu resimleri

deniz celiloglu oynadigi diziler

deniz celiloglu oynadigi diziler

deniz celiloglu kimdir

deniz celiloglu kimdir

deniz celiloglu fotograflari

deniz celiloglu fotograflari

deniz celiloglu biyografisi

deniz celiloglu biyografisi

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın