Dinlenemeyen Telefon Nedir?

Son günlerde ki gündemle ilgili duruma karşılık olarak sizlerle bugün paylaşacağımız bir konu var; Dinlenmeyen telefon nedir? Dinlenmeyen telefon var mı? Dinlenmeyen telefon kullanmak yasak mıdır? Dinlenmeyen telefonlara nasıl ulaşılır…

Dinlenemeyen Telefon Nedir?

Dinlenemeyen Telefon Nedir?

Teknolojinin gelişimiyle beraber dinlenmeyen telefon üretimi yapılmıştır. Günümüz şartlarında ‘dinlenmeyen telefonlar’ denilen telefonlar üretilmiştir. Dinlenmeyen telefonlara verilen isim ise ‘Kriptolu telefon’ modelleridir.

Birbirinden farklı modellerde üretilen bu telefonların Dünya’da sayılı istihbarat örgütleri ve polisler tarafından dinlenme altyapısı kurulmuştur. Ancak Türkiye’de kriptolu telefonların dinlenmesiyle alakalı olarak şuan için ciddi bir altyapı olmadığından dolayı, dinlenememektedir.

Sizlere Kriptolu telefon hakkında daha önce ‘Kriptolu telefon nedir?‘ olarak paylaşım yaparak sunum hazırlamıştık, kontrol edebilirsiniz.

Dinlenmeyen telefon nedir?

Ses dalgalarının şifrelenerek karşı tarafa ulaşılması, bu ulaşım esnasında da 3. kişiler tarafından dinlenme durumları olursa, şifrelerin çözümlenmesi farklı bir sistematik şekilde işleyeceği için 3. kişilere giden sesin boğuk olması sayesinde telefon dinleme uygulaması gerçekleşmez.

Dinlenmeyen telefon kullanmak yasak mıdır?

Telefonda ki görüşmelerinizi engelleyen kriptolu telefon kullanmak, Türkiye yasalarına göre engellenmemiştir. Türkiye yasalarına göre, ruhsat almak ya da yasal işlem yapmak gibi bir işleme tabi tutulmadan rahatlıkla kriptolu telefon sahibi olabilirsiniz.

Dinlenmeyen telefon nasıl alınır? Kriptolu telefon nasıl alınır?

Türkiye’de çeşitli firmalarca kriptolu telefonlar satılmakta olup, Tübitak, devlet görevlilerinin kullanması için farklı modellerde de üretimler gerçekleştirilmiştir. Kullandığınız telefonunuzda ki dinlenememe uygulamasının dinlenebilmesi için sadece emniyet tarafından yasal olarak talepte bulunulduğu takdir de, bu engelleyicilerin şirketleri tarafından yardımcı olunacağını da unutmamalısınız.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın