Dizimag Yerine Alternatif Yabancı Dizi İzleme Siteleri (Türkçe Altyazılı)

Son günlerde internet dünyasında en popüler sitelerden birisi olan Dizimag’in kapanışı gerçekleşti. Bununla beraber internet dünyasında da bir yandan çok büyük değişiklikler yaşanırken, bir yandan da Dizimag’in kapanma durumuyla ilgili net bir bilgi olmamasına rağmen konuşmalar devam ediliyor. Bizlerde bu arada yabancı dizi severler için aşağıda birkaç site paylaşmak istiyoruz. Bu siteler de Dizimag yerine geçebilecek derecede kaliteli farkı tam olarak olmasa bile geçici bir süreliğine iyi siteler denilebilir.

Dizimag Yerine Alternatif Yabancı Dizi İzleme Siteleri (Türkçe Altyazılı)

Dizimag Yerine Alternatif Yabancı Dizi İzleme Siteleri (Türkçe Altyazılı)

2009 yılından beri yayında olan Dizimag, Türk insanına Türk interneti içerisinde yabancı dizileri alt yazılı bir şekilde sunarak dizi denilince ilk akla gelen sitelerden birisi olmuştu. Dizimag, geçtiğimiz günlerde kapandı. Ancak kapanma ile ilgili birçok haber yapıldı, birbirinden farklı bilgiler sunuldu. Ortada ki tek gerçek ise; Yabancı dizilerin telif haklarından kaynaklı olarak dizi sitesinin kapanması olmuştur.

Dizimag kapatıldıktan sonra alternatif siteler günden güne çoğalmak istese de Dizimag ile beraber zirveyi paylaşmak isteyen köklü birkaç site vardı. İşte onları sizlere bu konumuz içerisinde paylaşmak istiyoruz, umarım faydalı bir konu olur.

Dizimag Yerine Alternatif Yabancı Dizi İzleme Siteleri (Türkçe Altyazılı)

1. dizi izlenebilir sitemiz: yabancidiziizle1.com

Şuan için Dizimag kadar eski olan köklü bir yabancı site de burasıdır. Dizimag’e gelen telif hakkı sorunu aynı gün içerisinde Yabancıdiziizlecom’a da geldi. Ancak isimlerinin yanına 1 sayısını koyarak yayına devam ettiler. Şuanda da yayına devam ediyorlar. Her an kapanma problemi yaşanabilir. Bu durum göz önünde bulundurularak alternatif olarak dizi izlemek için yeterli bir sitedir.

2. dizi izleme sitemiz: dizigo.com

Yine Dizimag ile herhangi bir bağı olmayan, kendi içerisinde dizileri yayınlayan bir sitedir. Son çıkan dizilere ulaşabilir, izleyebilirsiniz. Telif hakkı sorunu yaşayan Dizimag’e alternatif olarak gösterilebilir site olmasa da yine de internet dünyasında en popüler siteler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

3. dizi izlenebilir site: Diziwu.com

Burası da yine Dizimag kapatılınca açılan sitelerden birisidir. Şuan için kullanılabilir olmasının en büyük sebebi 720p ve Türkçe altyazı seçeneği olmasıdır. Umarım bu site de uzun ömürlü olur.

Bundan sonraki yazı dizimde eskiden dizileri nasıl izlediğimizi ve altyazılara anında ulaşma yollarını yazacağım. Konu altında bulunan facebook ve wordpress yorum alanlarından siz de alternatif dizi izleme adreslerini gönderebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,

“Dizimag Yerine Alternatif Yabancı Dizi İzleme Siteleri (Türkçe Altyazılı)” için bir cevap

  1. dizimag izle diyor ki:

    saolun hocam bunlar galiba en iyileri

Bir Cevap Yazın