Doğuş Üniversitesi

Türkiye’de 14 yıllk geçmişe dayanan, akademik yaşamı 14 yaşında olan Doğuş Üniversitesi, eğitimi sağlam, araştırmacı ve her zaman kendini güncellemek için çalışan öğrenci yetiştirme düşüncesiyle yola çıkmıştır. Doğuş Üniversitesi’nde bulunan fakülteler:

Fen ve Edebiyat,
Hukuk,
İktisadı ve İdari Bilimler,
Sanat ve Tasarım fakülteleridir. Ayrıca Meslek Yüksekokulları da bulunmaktadır.

Doğuş Üniversitesi Meslek Yüksekokulları şöyledir:

Sosyal Bilimler
Fen Bilimleri Enstitüleri bölümleridir.

Öğretimini İngilizce sağlamakta olan Doğuş Üniversitesi, Türkçe olarak eğitim de vermekte olduğu program ve bölümleri bulunur. Doğuş Üniversitesi’nin bir özelliği bulunuyor: Öğrencilerine lisans programlarında 2 anadal yapma hakkı vermektedir. Böylelikle toplamda 4 yıl içerisinde 1 lisans değil 2 lisans programı bitirme hakkı vererek, sizlere çift anadal yapmanız konusunda da büyük yardımcı oluyor.

Doğuş Üniversitesi’nin günümüzde güncel olarak Avrupa’nın toplam 21 ülkesinden 59 üniversite ile değişim anlaşması bulunmaktadır. Bununla beraber yine büyük ülkelerin birçoğuyla ortak proje geliştirmekte olup, öğrencilerini bu yönde de desteklemektedir. Yoğun olarak derslerde bulunan uygulamalı dersler sayesinde, öğrencilerin sadece öğrenmeye değil uygulamaya da destek çıktıklarını ve pratik yapmalarını sağlayan bir üniversitedir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın