Edirne – Erikli Tatili

Edirne – Keşan ilçesinin bir köyü olan Erikli, tam bir tatil köyüdür. Hem bulunduğunuz yerde ki evler, pansiyonlar olsun hem de çadır alanları olsun tatil için tam 4/4’lük bir alandır. Dilediğiniz sezonda İstanbul’dan çıkarak, 2- 2,5 saatte varabileceğiniz bu yerde harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Erikli, Saroz Körfezi’nde olan güzel, hoş bir tatil kasabasıdır. Küçük ve kendine yetmekte olan tatil kasabası içerisinde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Sanıyorum yeni açılan bir Migros alışveriş merkezi bulunduğu gibi ekstra olarak 50 metre ilerisinde de A101 adında bir ucuz market daha bulunmaktadır. Bu 2 büyük marketlerden alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

edirne-kesan-erikli-tatil-koyu

Yine Migros’a gelmeden önce geri de “Yıldız Market” adında kendi çapında büyümekte olan, 7/24 saat açık ayrı bir market daha bulunur. Aslına bakarsanız, yerlisi olan insanlar Migros ya da A101’den önce Yıldız Market’i tercih etmektedirler. Hatta birkaç defa adres sorduğumda, bana tarifi “Camii” olarak değil, “Yıldız Market”e göre tarif ettiklerini belirtmeliyim. :)

Plajı, halk plajıdır. Herhangi bir ödeme yapmadan halk plajına dilediğiniz saatler içerisinde girebilir, çıkabilirsiniz. Genelde aile ortamları bulunmakla beraber birkaç tane bölgede de yine gençlerin güneşlendiğini görebilirsiniz. Bizim kaldığımız evin önünde ki plaj, aileye daha bi’ ağırlıklıydı.

Denizi, gerçekten temiz ve gerçekten harika olan bu yerde birkaç gün bile olsa kaçamak yapılabilir. Sizlere önerim, “kafa dinlemek” isteyen insanlar için gerçekten tarif edilmesi imkansız olan bir yerdir. Ancak bu tatil kasabasında gezme – tozma olarak yer arıyorsanız, bu biraz kısıtlı olacaktır. Çünkü bir tane ufak çarşısı dışında başka gezilecek yeri bulunmamaktadır.

Gece hayatı, yine olmamaktadır. Bir tane Club tarzında bir yer olsa da, geceleri belli saatten sonra canlı müzik dışında herhangi bir aktivitesi bulunmamaktadır. Yukarda da belirttiğim gibi, gezmek için değil kafa dinlemek, plajda güneşlenmek ve denize girmek, akşam yemeğinizi alışverişinizi yaparak evde yapmak gibi bir düşünceniz varsa, kaçamak için çok iyi bir yerdir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın