Edirne İstanbul Arası Otoban Hız Limiti 2017

Edirna İstanbul arası otoban hız limitlerinin 1 Temmuz 2017’de çıkartılan yasanın onayıyla beraber yürürlüğe girdiği açıklandı. Bu yasaya göre, Edirne İstanbul arası kaç km mesafe var ise bu mesafenin maksimum 120 km/s hız ile geçilmesi mümkündür. 120 km/s hızının üstüne çıkılarak otobanı bitirmeniz, hız sınırlamasını aşacağınız anlamına gelir ve bu durumda ise hız sınırı aşıldığında trafik kuralları gereği para cezası alırsınız.

edirne istanbul hız limiti

edirne istanbul hız limiti

Edirne İstanbul arası kaç km sorusunun yanıtı 237,3 km Avrupa Otoyolu/O-3/E80’dir. Ve ayrıca Edirne – İstanbul arası 290,7 km D555 ve Avrupa Otoyolu birleşik yolu da vardır.

Hız limitleri saat olarak hesaplandığında ise Edirne İstanbul arası hız limit saat olarak 237,3 km‘lik yolu 1 saat 58 dakikadan daha az sürede geçemezsiniz. Eğer bu belirtilen saatten daha kısa sürede geçmek ister ve geçerseniz, yaptığınız hız limiti yüksek olması nedeniyle para cezası gelecektir. Peki ne kada para cezası olduğunu merak ediyorsanız eğer, aşağıda %’lik değerler paylaşılmıştır.

Hız sınırlamasının %10 – %30 oranı arasında aşılması halinde 210 TL,

Hız sınırlaması %30’dan daha fazla aşılması halinde 427 TL ceza kesilir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın