Efkan Ala Kimdir – Yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala mı Oldu?

Efkan Ala, dün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yerine getirilen İçişleri Bakanımız olacaktır. Peki Efkan Ala kimdir? Efkan Ala hayatını nasıl tanımlayabiliriz…

Efkan Ala Kimdir - Yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala mı Oldu?

Efkan Ala Kimdir – Yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala mı Oldu?

İstanbul Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuş olan Efkan Ala, 1987 yılında mezun olduktan tam 1 yı lsonra 1988’de kaymakamlık stajına başlamıştır. İki yıl boyunca Sakarya Valiliği maiyet memurluğunda görev almıştır. Ardından 1 yıl kadar İngiltere’ye gitmiş, hizmet içi eğitim almıştır. Bu eğitiminin ardından Kabataş ilçesinde 2 yıl kaymakamlık, 2 yık Dernekpazarı’nda kaymakamlık yapmıştır. Tunceli’de Vali yardımcılığı yapmış bir isimdir, Efkan Ala.

Efkan Ala, İçişleri Bakanlığı’nda Eğitimin Şubesi Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı, Turizm Bakanlığı’nda Eğitim Genel Müdürüğü ve son olarak müşavirlik görevlerinde de bulunmuş bir isimdir.

Batman valiliği yapmış olan Efkan Ala, ardından 14 Eylül 2004 yılında da Diyarbakır Valiliği’ne atanmış birisidir. 10 Eylül 2007 yılından sonra ise Başbakanlık Müsteşarlığı’nda göreve getirilen isim olmuştur.

Efkan Ala’nın çocuğu var mıdır? Efkan Ala evli mi? gibi sorulara da yanıt vermek isteriz. Evli olup, 2 çocuk babasıdır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın