Ellerin Soğan Sokmaması İçin Püf Noktalar

Yemeklerimizde tat için kullandığımız, vazgeçemediğimiz soğanları doğrarken her şey güzel… Ancak elimizin kokması durumu en kötü şeydir. Yemeklerde ve salatalarda bolca kullanmakta olduğumuz, olmazsa olmaz diyebileceğimiz soğanın kötü yanı olarak sayılabilecek neden, elde bıraktığı kokudur. Bu kokuyu eminim ki soğan yiyen herkes sevmiyordur. Soğan kokmaması adına aşağıda sizler için püf noktaları paylaştık.

Ellerin Soğan Sokmaması İçin Püf Noktalar

Ellerin Soğan Sokmaması İçin Püf Noktalar

– Soğuk su ile tuz macun kıvamına getirilerek elde karıştırılır. Ardından el kremi kullanarak elinizi kurulayabilirsiniz.

– Limon suyunun da soğan kokusuna karşı bir etkisi olduğu söylenir. Sizlede ellerinizi bol limon su içerisinde 2-3 dakika boyunca ovabilir ya da bekletebilirsiniz.

– Domates suyunun da yine limon suyu gibi soğan kokusuna karşı etkisi olduğuna dair bilgiler paylaşılıyor. Sizlerde soğan kokusu için domates suyu içerisinde ellerinizi belli bir müddet bekletebilirsiniz.

– Paslanmaz çeliklere de dokunabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kaşık – çatal, çeşme musluğu gibi maddelere dokunarak soğan kokusunun gittiğine dair bilgiler paylaşılmaktadır. Deneyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın