En İyi Hapishane Filmleri

Filmlerle ilgili paylaşıma başlamıştık, geçtiğimiz gün. Bunun devamını getirmek, Ramazan ayında zamanın geçmesi için film izlemek isteyenlere özel olarak derlediğim bir çalışmamı sunmak istiyorum. İnternette araştırdığım, en sevilen hapishane filmlerini buldum. Daha sonrasında bunlar arasında hem kendi yorumlarıma göre hem de insanların yorumlarına göre bir sıralama yaptım ve numaralandırarak en iyiden başlayarak ilk 10 sıralamayı sizlere sunmak için hazırladım. Fazla da sizleri lafa tutmadan hemen En iyi hapishane filmlerini yayınlamak istiyorum.

en-iyi-hapishane-filmleri

1. Film: Alkatraz Kuşçusu
En iyi filmleden birisidir. Başrol oyuncuları: Burt Lancaster, Karl Malden, Thelma Ritter isimler bulunmaktadır. Ayrıca bu filmin yapım yılı 1962’dir. Tür olarak Dram türünde bir hapishane filmidir.

2. Film: Açlık
Açlık filmi, 2. en iyi hapishane filmi diyebilirim. 2008 yapımı olan bu filmde ağırlık olarak Suç ve suçluluk olduğundan dolayı “Suç” türünde paylaşılmaktadır. Unutmadan Başrol oyuncuları şöyledir: Stuart Graham, Laine Megaw, Brian Milligan. İzlenmeye değer güzel bir filmdir.

3. Film: Kelebek
Suç türünde ki farklı bir hapishane filmi ise Kelebek filmidir. Başrol oyuncularımız: Steve McQueen, Dustin Hoffman, Victor Jory

4. Film: Mahkum
Stephen Dorff, Marisol Nichols, Vincent Miller ve Val Kilmer gibi başrol oyuncu isimlerine sahip Mahkum filmi, Suç ve Dram kategorisinde sizlerle beraber. İzlemenizi tavsiye ettiğim 4. hapishane türünde ki güzel bir filmdir.

5. Film: Son Kale
Son Kale filmi, başrollerinin Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo gibi isimlerin paylaştığı harika aksiyonun, dramın olduğu film denilebilir. Aksiyon – Dram türünde ki bu filmi kaçırmayın.

6. Film: Yeşil Yol
Efsane bir film daha… Bu filmimizin başrol oyuncularıi: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse. Gerçekten izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü bu filmde, hem suç hem de dramın bir arada işlenmesi yanı sıra büyük bir ders çıkarttığınızı göreceğiniz güzel filmdir. Pişman olmayacaksınız.

7. Film: Geçmişin Gölgesi
Edward Norton, Edward Furlong, Beverly D’Angelo gibi ünlü isimlerin başrol oyuncusu olduğu Geçmişin Gölgesi filmini de yine izlemenizi tavsiye ediyoruz. Suç & Dram kategorisinde sizlere sunuyoruz bu hapishane filmimizi de…

8. Film: Ölüm Yolunda
Susan Sarandon, Sean Penn, Robert Prosky ünlü sanatçıların başrol oyuncusu olduğu Ölüm Yolunda filmi, yine paylaşılmaması gereken ve izlenmesini önerdiğimiz farklı bir hapishane filmidir. Suç & Dram kategorisinde yer alan bu film, gerçekten güzel konuları ele almış bir filmdir.

9. Film: Deney
Moritz Bleibtreu, Christian Berkel, Oliver Stokowski başrollerde bulunan oyunculardır. Dram & Gerilim filmidir.

10. Film: Esaretin Bedeli
Ve son efsane bir film daha… Başrollerinde Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton gibi isimlerin bulunduğu, ünlü sanatçıların en iyi şekilde rollerini oynadıkları bu filmin türü Suç & Dram’dır.

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın