Essay nasıl yazılır?

Birçok alanda İngilizce kompozisyon yazmak ve okumak gerekebilir. Hal böyle olunca bu duruma karşılık olarak günümüzde sıkça araştırılan bir konu gözüme çarptı: Essay nasıl yazılır? Bugün sizlere Essay ile ilgili bir takım bilgiler vermek istiyorum. Essay ile ilgili kafanıza takılan tüm soruları örneklendirerek anlatmaya çalışacağım gibi, birkaç seri de Essay yazımını bitirmeye çalışacağız.

Güzel bir Essay örneği başarabilmek için öncelikle hangi alanda, kategoride essay yazacağınız önemlidir. Şöyle ki, bir karşılaştırma – benzerlikten söz edilecek biçimde Essay yazılacaksa bu essay türü compare and contrast essay türüne girer. Bu essayin örneklerini inceleyerek kolay ve rahat biçimde, ne tür ve nasıl bir essay yazacağınızı anlayabilirsiniz.

essay nasıl yazılır

essay nasıl yazılır

Farklı bir essay türü ise Cause and Effect essay olarak adlandırılır. Bu essay de ise Neden-  Sonuç ilişkisi olacak şekilde essay yazımı gerçekleştirilir. Bir konu hakkında nedenler sıralanır. Ve bu nedenlerin bir sonuca bağlanmasıyla Essay bitirilir.

Buna göre birçok tür de essay yazmak mümkündür. Essay yazmanızın amaçlarından birisi, araştırdığınız ya da bilgili, tecrübeli olduğunuz konuda farklı kişilere de bilgi aktarımı sağlamaktır. Ya da bir üniversite hazırlık öğrencisi essay nasıl yazacağı hakkında çok fazla bilgi sahibi olamadığı için, bu tür de araştırmalar yapıyorsanız, sizlerde Essay için başarılı olmak adına birbiriden farklı essay örneklerini okumalı, tekrar etmeli ve kalıpları öğrenmelisiniz.

Essaylerle ilgili şuan için 2 örnek vermek istedim. İlerleyen günlerde bu essaylerle ilgili bağlaçlar v.b. bilgiler de paylaşılacak olup, iyi bir compare contrast essay nasıl yazılır? Konusuna da değinmeye çalışacağız.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın