Evde Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık eti, hem yetişkinler hem de çocuklar için çok önemli faydaları olduğundan bahsetmemize gerek yoktur diye düşünüyorum. Haftada en az 1 defa bile olsa balığın insanlar tarafından muhakkak tüketilmesi gerektiğiyle ilgili uzmanlar her zaman açıklamak yapmaktadırlar. Hal böyle olunca da “balık pişirmek evi kokutuyor” durumu nedeniyle de birçok ev hanımı, balık pişirmekten kaçınıyor.

Evde Balık Kokusu Nasıl Giderilir

Evde Balık Kokusu Nasıl Giderilir

Mutfağa sinen balık kokusuyla beraber gün içerisinde neredeyse tüm ev maalesef balık kokusu altına giriyor, bürünüyor. Bu durumdan kurtulmak, balık pişirirken evin kokmaması için nelerin yapılması gerektiğiyle ilgili olarak şu bilgileri sizlere vermek istiyoruz;

Balık pişirirken tencereye bolca su koyun. Ve üzerine limon ile sirke ekleyiniz. İsterseniz evinizin daha da hoş kokmasını diliyorsanız, su içerisine defne yaprağı, tarçın ya da kekik de ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında su kaynadıkça eviniz hoş bir aroma kokusuna bürünecektir. Tabi ki bir yandan da balık pişirdiğiniz için aslında eviniz balık kokmaktan ziyade, güzel bir aroma kokusuyla sizlere “merhaba” diyecektir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın