Evde Çalışarak Kol Kası Yapma Teknikleri

Evde ya da iş yerinizde kol kasları yapmak kolay olacak. Sizlerle bugün Blog sitemiz üzerinden paylaşacağımız bu bilgi doğrultusunda evde kol kaslarını geliştirme hareketleri ile beraber keyifle kısa süreli sporlar yaparak kollarınızı güçlendirebilirsiniz. Bu sayede hem görünüş açısından fiziğinizi düzeltir hem de kuvvetli olmayı başarabilirsiniz.

Evde Çalışarak Kol Kası Yapma Teknikleri

Evde Çalışarak Kol Kası Yapma Teknikleri

Öncelikle evde çalışmak için bir çift dambıla ihtiyaç var.Dambıl ihtiyacınızı giderdikten sonra; Bir koltuk ya da sandalyeye oturarak omuzlar dik olacak biçimde, kambur biçimde durmadan dik biçimde oturunuz. Avuç içleriniz yukarıya bakacak şekilde dambılları elinize alınız. Omuzlar birleştirilerek dirsekler kapalı olacak şekilde, dambılları en doğru şekilde kaldırınız. İkisini de beraberinde kaldırınız. Bu hareketi yaparken dambılları kaldırdığınız zamanda nefes verin, dambılları indirirken nefes alınız.

Dambılları kaldırdıktan sonra ortalama yarım saniye yukarda bekleme de kalın. Bu şekilde gücü hissettirirsiniz. Bu şekilde 12 tekrar yapınız. Daha sonrasında 45 saniye dinlenerek bir set daha yapınız. Ardından 45 saniye daha bekleyerek 3. Yani son setinizi de yaparak 3X12 şeklinde dambıll ile kol kası yapma evdeyken başarılı biçimde ilerleme kaydedebilirsiniz.

evde arka kol geliştirme

evde arka kol geliştirme

Evde çalışarak kol kası yapmak adına ikinci hareketimiz de bulunuyor. Bir sandalye, sehpa ya da masanın üzerine ellerinizi koyunuz. Ellerinizi koyduğunuz masa, sehpa ya da sandalyenin önünde aşağı doğru çömeliniz. Kollarınızdan güç alarak yukarı kalkınız. Bu şekilde de arka kol dediğimiz kolunuzun arka kısmında ki kaslarınızı güçlendirirsiniz.

Bu hareketi de 3X12 şeklinde yapabilirsiniz. Ortalama 45 saniye bekleyerek en doğru şekilde bu hareketi de yapmayı başarmış olabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın