Evde Hamilelik (Gebelik) Testi Nasıl Yapılır?

Genel olarak kadınların aralarında merak ettiğini, sormakta oldukları yoğun sorulardan birisini bugün sizlere açıklayacağız. Gebelik ile ilgili olan bu soru, evde bir kadının dışarıdan aldığı aletler doğrultusunda testi ne zaman yapabileceği ile ilgilidir…

Evde Hamilelik (Gebelik) Testi Nasıl Yapılır?

Evde Hamilelik (Gebelik) Testi Nasıl Yapılır?

İdrarla yapılan bir test gerçekleştirilecekse eğer bunun belli bir zamanı bulunmaktadır. Bu zaman kadınların bildiği üzere adet kanaması durumlarının gecikmesi halinde yapılması gereken testler olabilir. Eğer gecikme bulunmuyorsa, bu testlerden herhangi bir sonuç alamayacaklardır. Eğer aparat – cihazları nereden alacağız ile ilgili soru soruyorsanız da eczanelerden kolaylıkla bu aparatlara sahip olabilirsiniz.

Emin sonuçlar almak istiyorsanız, adet gecikmesi durumu yaşandıktan 3-4 gün sonra testinizi yapabilirsiniz. Ve ayrıca evde yapılan bu tarz testlerin %100 sonuç vermesi olanaksızdır. Bu nedenle her sonuca güvenmemeli ya da inanmamalıyız. Eğer kesin sonuç almak istiyorsanız bunun için tıbbi yardım almalı, doktorunuza başvurmanız gereklidir. Aynı şekilde kanda gebelik testi (HCG) yaptırarak da yine bu test doğrultusunda sonuçlara göre gebe olup olmadığınızı anlayabilir, öğrenebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın