Facebook Hesap Silme – Facebook Hesap Kapatma

Facebook, günümüzde en büyük sosyal medyadır. Büyük bir sosyal medya olan Facebook’ta hesabınız var ve artık sıkıldınız mı? Hesabınızı silmek istediğinizde, bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. Eğer ki hesabınızı kısa bir süre için dondurmak istiyorsanız; Hesap ayarları > Güvenlik sayfasının hemen sol alt köşesinde bulunan hesabımı dondur kısmından bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ki tamamen hesabınızı silmek, ortadan kaldırmak, bir daha ulaşmamak adına tamamen silinmesini istiyorsanız bunun için aşağıda belli bir yol izlemeniz gerekiyor. Bunları aşama aşama sizlere anlattık.

Facebook Hesap Silme - Facebook Hesap Kapatma

Facebook Hesap Silme – Facebook Hesap Kapatma

Facebook Hesap Silme Aşamaları

1. Silmek istediğiniz facebook hesabına facebook giriş sayfasından mail adresinizi ve şifrenizi yazarak giriş yapınız.

2. Giriş işlemini başarı ile gerçekleştirdikten sonra Facebook hesabınızı silmek için tıklayınız!

3. Hesap silme başlığı altında size bir bilgilendirme yazısı gösterilecektir. Bu yazının hemen sağ alt köşesinde ise hesap silme butonu ve iptal butonu yer almaktadır. Hesap silme butonuna basarak facebook hesap silme işlemini başlatmış olacaksınız.

4. Hesap silme butonuna bastıktan sonra önünüze çıkan ekranda uygun yerlere şifrenizi ve ekranda belirtilen doğrulama kodunu girerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

DİKKAT: Hesabınızın kalıcı olarak silinebilmesi için hesap silme işleminizi başlattıktan sonra iki hafta yani on dört gün geçmeli ve siz hesabınıza bir kere bile giriş yapmamanız gerekmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın