Facebook, WhatsApp’ı Satın Aldı!

Dünya’nın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook, bu gecenin en büyük şok haberini bizlerle paylaştı. Facebook, İnternet aracılığıyla mesajlaşma servisi olan WhatsApp’ı bu gecenin haberi itibariyle tarihler 19 Şubat 2014 ile 20 Şubat 2014 arasında ki geceyi gösterirken satın aldı!

Facebook, WhatsApp'ı Satın Aldı!

Facebook, WhatsApp’ı Satın Aldı!

Facebook Whatsapp’ı satın mı aldı? gibi meraklı sorular sorulurken bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmak istedik. Gerçekten Whatsapp satıldı mı diye merak ediliyorsa eğer, doğrudur. Facebook tarafınca bugün itibariyle Whatsapp, 16 Milyar dolar değerinde satın alınmıştır.

Eğer ki merak edilen konu Whatsapp kaç paraya satıldı konusu ise, yukarıda da belirtildiği üzere, Facebook toplamda 16 Milyar dolar ödeyerek WhatsApp’ı kendi bünyesine kattı. Ancak 16 Milyar dolar nakit olarak ödenmemiştir.

WhatsApp, Facebook’a satılırken toplamda nakit olarak ödenen tutar 4 milyar dolardır. Geri kalan 12 milyar dolar ise, Facebook hissesi olarak WhatsApp sahibine verilmiştir. Bu şekilde anlaşma yapılarak WhatsApp, yeni sahibi olan Facebook’a devir edilmiştir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın