Flappy Bird Kaldırıldı mı? – Flappy Bird Neden Kaldırıldı?

Son zamanlarda hem iPhone hem de Android telefon kullanıcılarının telefonlarına indirdikleri Flappy Bird oyunu, insanları çileden çıkartan efsane oyundu. Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen ve oyunun yapımının çok basit olmasının yanı sıra oyunu oynamak çok zordu. Oyun belki birkaç günde yapılmıştı belki de birkaç saatte…

Flappy Bird Kaldırıldı mı? - Flappy Bird Neden Kaldırıldı?

Flappy Bird Kaldırıldı mı? – Flappy Bird Neden Kaldırıldı?

Oysa Flappy Bird’ü oynamak ise birkaç saniye sürüyor. Oyun gerçekten zor ve ilerlemesi gerçekten ayrı bir zorlukta… Oyunla ilgili olarak çeşitli Oyun sitelerine baktığımızda, tanıtımlarını incelediğimizde dahi çok iyi yerlere gelebilen çok az kişinin olduğunu görebilirsiniz.

Flappy Bird yapımcısı Dong Nguyen, geçen günlerde oyunu hem Google Play hem de AppStore üzerinden kaldırttı. İsteği üzerine kaldırılan Flappy Bird’ün kaldırılma sebebi ise Twitter üzerinden yapımcı Dong Nguyen’in oyunu oynayan kişilerden çokça küfür, hakaret içerikli mesajlar aldığıyla ilgili olduğu söyleniyor.

Flappy Bird oyununu indiren dostlarımız, telefonlarında oyunu oynamaya devam ediyorlar. Bunun dışında yeni indirecekler, maalesef Google Play ya da AppStore’da bulmanın zor olacağını bilmeleri gerekir.

 

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın