Formattan Sonra Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

Bilgisayarlarımızda olmazsa olmaz dediğimiz çeşitli programlar vardır. Bu programlar, bizim bilgisayarda temel ihtiyaçlarımızı giderirler. Mesela internete gireceğimiz zaman gerekli olan internet tarayıcısı, bir video izlerken izlememiz için yardımcı bir program, müzik dinlerken kullanabileceğimiz bir başka program… Yazdığımız birkaç neden ve daha fazlası için programları sizlere aşağıda sıraladık.

Öncelikle bilgisayarımıza format attık. Formattan sonra neredeyse tüm programlar silindi. Ve sizlerde hangi programlar bulunuyordu, unuttunuz… Bunun için telaş yapmanıza gerek yok. Çünkü formattan hemen sonra hangi programlar bilgisayarda olmalıdır, bunları aşağıda detaylıca sıraladık.

Formattan Sonra Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

Formattan Sonra Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

Formattan Sonra Bilgisayara Kurulması Gereken Programlar

Öncelikle WinRAR programı gerekli olan bir programdır. İnternet dünyasında neredeyse birçok dosyayı indirirken Winrar şeklinde indiririz. Bu sayede çok büyük boyutlara sahip dosyaları neredeyse yarı yarıya uygun boyutlarda indirdiğimiz için, bu hem kotamıza olumlu etki sağlayacak hem de istediğimiz programa / yazılıma kısa sürede ulaşmamızda etkili olacaktır.

Winrar programını indirip kurduktan sonra önemli bir diğer program ise QuickTime Player olacaktır… Her bilgisayarda olması gereken bir video oynatıcısıdır. Eğer ki özel olarak kullandığınız bir video oynatıcısı yoksa, sizlere QuickTime player video oynatıcısını öneriyoruz.

En önemli yazılımlardan birisi de Adobe Flash Player‘dır. İnternet tarayıcılarında olmazsa olmazlardan birisi olan bu yazılım, birçok internet sitesinin doğru bir şekilde açılması için önemli bir faktördür. Bu nedenle zorunlu olarak yüklenmesi önerilir.

İnternetimizi ayarladıktan sonra bizlere lazım olacak olan bir yazılım daha: Tarayıcı. Sizlere bu alanda hem Google Chrome hem de Yandex.Browser öneriyoruz. ‘Hayatı Yandex’le’ sloganıyla bizlerle buluşan Yandex, en iyi şekilde bizlere hizmet sağlar…

Eğer ki grafik, resim düzenleme ile ilgili geçici süreliğine ihtiyaçlarınızı gidermesi için bir program arıyorsanız, bilgisayara format attıktan sonra yüklenecek programlar listesine Paint.NET programını da eklemelisiniz. Basit, kullanımı kolay olan bu program ile istenilen birçok resim düzenleme işlemi yapılabilmektedir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın